Қанайналым жүйесінің жұмысы. Жаратылыстану, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Жаратылыстану Сынып: 3 Жанды табиғат. Адам | Мектеп: Модератор: Увалиева А.К Қатысқандар саны: Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||||||
Күні: | |||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | Қанайналым жүйесінің жұмысы | ||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 3.2.3.4 қанайналым жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау; 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау; | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар: қанайналым жүйесінің жұмысы жайлы терең түсінік алады. жүрек жұмысын жақсарту шараларымен танысады. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Эксперимент жасау арқылы қанайналым жүйесінің жұмысын зерттейді; денеге күш түскенде тамырдың соғуының өзгеретініне көз жеткізеді. | ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
| ||||||||||||||||||||
Құндылықтар | денсаулықты шынықтыру | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | әдебиеттік оқу | ||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | презентация | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қанайналым мүшелерін және олардың қызметін біледі | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру Жедел жауап - Қанайналым жүйесі мүшелерін ата. - Жүрек қайда орналасқан? - Жүректің құрылысы қандай? - Адамның жүрегінің салмағы қанша? - Бұл жүйе неліктен қанайналым жүйесі деп аталады? - «Қан айналысы» сөзінің мағынасын түсіндір. Жүрек сөзіне ассоциация жасау.
| ||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| Қалай жұмыс істейді? Сызбамен жұмыс. Қанайналымның неше шеңберін көріп тұрсың? Күретамырдағы қан қай бағытта ағады? Көктамырдағы ше? Суретке қарап зерттеу тақырыбын анықтау. Зерттеу тақырыбы: Тамыр соғу жиілігі. Эксперимент: 1 минуттағы тамыр соғу жиілігін зерттеу. Эксперимент жоспарын құру үшін оқушыларға бағыт беру:
Топта оқушылар:
Оқушылар топта критерийге сай эксперимент жоспарын құрастырады. Эксперимент барысы:
Топтық жұмыс. Оқушылар топқа жиналып, өз деректерімен бөліседі. Бірлесе отырып диаграмма жасайды. Демалып отырғандағы тамыр соғуы: Жылдам жүргендегі тамыр соғуы: Жүгіргендегі тамыр соғуы: Қорытындысын шығару. Басқа топтармен ой бөлісу. Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 42-жұмыс парағы (44 б.) | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия 10 сөйлем Эксперимент туралы есеп Сөйлемді толықтыр.
| ||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Жүрекке не пайдалы, не зиян? пайдалы кеңестер кітапшасын жасау | Топтық жұмысты бағалау | Эксперимент жасағанда қауіпсіздік ережелерін сақтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?