Магниттерді пайдалану салалары. Жаратылыстану, 2 сынып, сабақ жоспары.
Пән: Ғылымға кіріспе Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім. Табиғат физикасы. Жарық. Дыбыс. Жылу. Магнетизм Күні: Сынып: 2 | Мектеп: НЗМ Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Магниттерді пайдалану салалары |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.5.6.1 - магнитті қолдану аясын сипаттау |
Сабақ мақсаттары | Магниттің қысқаша тарихы, қасиеті, қолдану саласымен танысу,сипаттау. |
Бағалау критерийлері |
|
Тілдік мақсаттар | Магнит, «жақсы көру», қоршаған ортадағы атаулар мен терминдер, т.б. |
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік /интернационализм | Еңбек және шығармашылық |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану,қазақ тілі, математика |
Бастапқы білім | Түрлі денелердің температурасын өлшеу |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ойын «Түсті доптар» Оқушылар нұсқау бойынша 2-ден, 3-тен, 4-тен бірігеді. Қызыл, сары, ақ добым,Әрі-бері жүгірдің.Қателеспей тезірекЕкі-екіден тізілген. - Бүгінгі сабақтың мақсатына жету үшін осы доптар сияқы бірігіп жұмыс жасаймыз. (Ұ) «Адасқан әріптер» Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау. Т и м а н г (магнит) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критреийлерін шығару. Оқушылармен бірге құрастырыу | слайд | |||||||||||||||||||||||
Орта 7 мин 5 мин 3 мин 10 мин | (Ұ, МК) Бейнежазба. Мақсаты: магнит туралы ақпарат алу.
Магнит туралы мультфильм тамашалау. /Мұғалім оқушыларға мультфильм соңында бір –біріне сұрақ жасыратындықтарын айтып, мұқият тыңдауларын ескертеді/. (Ұ, Ж) «Сен маған, мен саған» Мақсаты: оқушылардың ақпаратты өзара талқылауға дағдыландыру. Мультфильм бойынша бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді. Ұжым бойына бірнеше сұрақтар қойылып, жауаптар тыңдалады. (Ұ, МК) Магниттің шығу тарихына қысқаша шолу. Мақсаты: магниттің шығу тарихымен қысқаша танысу. Бұл атау Кіші Азиядағы Магнисия тауы мен жерінің атауынан шыққан. Көне замандарда ол жерде магниттің орасан мол кені табылған. Бірақ көптеген тілдерде «магнит» сөзі жақсы көру дегенді білдіреді, бұл оның өзіне тартып тұратын қасиетіне байланысты қалыптасқан ұғым. (Т) Зерттеу жасаймыз. Мақсаты: магниттің күшін анықтау. Оқушыларға түрлі пішіндегі магниттер мен темір және пластикалық заттар таратылып беріледі. Тапсырма:
/Топтық жұмыс аяқталған соң, әр топ өз жұмыстарын қорғайды, өзара толықтырушы сұрақтар қояды, ұсыныстар айтылады/. (Ұ) Магниттердің қолдану саласы.Постер құрастыру. Мақсаты: магниттердің қасиеттеріне сәйкес қолдану саласын анықтау, күнделікті өмірмен байланыс орнату. Оқушыларға суреттер мен энциклопедиялар беріледі. Ақпаратты оқи отырып,постер құрастырады. /Топтар құрастырған постерлерін қорғайды, «Екі жұлдыз бір тілек» арқылы өзара бағалайды/.
Тәжірибе жұмысы | Мультфильм «Магнит» https://www.youtube.com/watch?v=ZK1kBU0EhWY Мультфильм «Фиксики. Магнит» https://www.youtube.com/watch?v=zGwBKkMEZ00 https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/ehlektrodinamika/magnit-orisi/lesson/magnit-orisi Кесте А3 форматындағы ақ қағаздар, энциклопедия, суреттер | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия «Ыстық орындық» Бірнеше бала ортаға шығып, бүгінгі сабақта алған әсерлерін айтады. Өзін-өзі бағалау «Плюс. Минус. Қызықты» | «Плюс. Минус. Қызықты» кестесі
| |||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||
Деңгейі жоғары оқушыларға қойылым дайындауға беріледі | Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады | Сергіту сәті | |||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
р\с | Мақсат | гипотеза | ресурстар | жоспар | мерзім | нәтиже |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?