Ғылым мен зерттеушілердің рөлі. Жаратылыстану, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А бөлімі – Мен-зерттеушімін! | Мектеп: ФМБ-дағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні:
| |||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Ғылым мен зерттеушілердің рөлі. | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 1.1 Ғылым мен зерттеушілердің рөлі
| |||||||
Сабақ мақсаттары | Ғылым мен зерттеушінің рөлін анықтау, тәжірибенің негізгі белгілерін анықтай отырып, нәтижені кестеге түсіру | |||||||
Бағалау критерилері |
| |||||||
Тілдік мақсаттар | Гипотеза, ресурстар, тәжірибе | |||||||
Құндылықтарды дарыту | еңбек және шығармашылық | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика,дүниетану, география, физика, биология,химия. | |||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Табиғи бақылау әдісі арқылы табиғат құбылыстарын зерттеу | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | (МК) Шаттық шеңбер Қуанамын мен де , Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. /Оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды./ (Т) «Ойлан!Тап!» айдары Мақсаты: оқушылардың қызығушылығын арттыру, сабақтың тақырыбын анықтау, сыни ойлауын дамыту. Балаларға сөзжұмбақ ұсынылды. Сөзжұмбақтың шешуін табу арқылы тақырыпты анықтайды. ТӘЖІРИБЕ сөзі шығады. Сабақтың тақырыбымен таныстыру. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта неге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау, тақтаға жазу/ Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау критерйлерін шығару. | Интерактивті тақта Сөзжұмбақ | ||||||
Сабақ ортасы
| (Ұ) Оқушылармен диалог құру Мақсаты: сұрақ-жауап арқылы оқушы өз алдына мақсат қоя білуге, қоршаған орта жағдайларына сыни көзқараспен қарауға, белсенділікке баулу. -Балалар, қоршаған ортадағы жаңалықтарға қалай қол жеткіземіз? -табиғат құбылыстарының өзгерістерін қалай білеміз? -судың қасиеттерін қалай анықтаймыз? -тәжірибе деген не? -тәжірибе жүргізу үшін адамға не керек деп ойлайсыңдар? /оқушылардың жауабын тыңдау/ (МК) «Таныс бол!» айдары Мақсаты: тәжірибенің негізгі кезеңдерімен танысу. Тәжірибе жүргізуді жоспарлаудың кезеңдерімен таныстыру; /мұғалім слайд көрсете отырып, негізгі кезеңдерді оқушылармен бірге анықтайды/ (Ұ,Ө) Проблемалық сұрақ Мақсаты: проблемалық сұрақтың жауабын табуда сыни ойлау дағдыларын дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге дағдылану. Оқушыларды шарды көрсетіп, сұрақ қояды:
/оқушылар үстел үстіндегі ресурстарға қарай отырып, гипотеза шығарады / Сергіту сәті «Қара жорға биі» Тәжірибе жүргізу: Мақсаты: бақылағыштыққа, зерттеушілікке, ақпаратты кестеге түсіре отырып, қорытынды шығара білуге дағдылану. Мұғалім тәжірибенің барысын көрсетеді. Оқушылар тәжірибені бақылай отырып, кестені толтырады.
(Қ) Оқушылардың тәжірибенің жүру барысымен, кестеге түсіре алуын салыстыра отырып, қорытынды шығартамын. | Интерактивті тақта
«Қара жорға» бейнематериал Ас содасы, сірке суы, бояулар, шар,т.б. Флипчарт маркерлер қима сөздер | ||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия: -Қане, балалар! Оқыдық, салыстырдық. Тәжірибе жасадық, Соныменен сабақта Нені оқып үйрендік? Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіп сұрақтарға жауап береді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - қандай жұмысты жалғастыру қажет Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын «2 жұлдызша 1 тілек арқылы бағалайды». | 2 жұлдызша 1 тілек парақшалары | ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы ның сақталуы | ||||||
Топта отырып, таңдаған өлшеу құралдарымен бойларын өлшейді және нәтижелерін жазады. | Қалыптастырушыбағалау және оқушылардың «1 тілек 2 жұлдыз» арқылы | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?