Электр. Жаратылыстану, 1 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Пән:Ғылымға кіріспе Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім. Табиғат физикасы: Жылу. Электр. Магниттілік. | Мектеп: Көкшетау қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||
Күні: 23.02.2017ж | Мұғалімнің аты-жөні:Сагинова Г.Т. | ||||||
Сынып: 1В | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Электр | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.5.5.1 адамдардың күнделікті өміріндегі электр энергиясының маңызын түсіндіру | ||||||
Сабақтың мақсаттары | Адамдардың күнделікті өміріндегі электр энергиясының маңызы қаншалықты екенін түсінеміз | ||||||
Бағалау критерийлері | Адамдардың күнделікті өміріндегі электр қуатының қолданысын сипаттайды. Электр қуатының маңызы туралы әңгімелейді | ||||||
Сөздік қор | Электр, батарея | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика,дүниетану | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Жылыту құралдарымен таныс | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
3минут | Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру Шаттық шеңбері Табиғатым тамаша,Көз тоймайды қарасаТабиғатты аялап,Жүрейікші жараса.Сәлем саған жер АнаСәлем саған нұрлы күн! (Ұ)Ойын «Кім тапқыр?» Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға жұмбақ жасырылады. Оқушылар шешуін табады. Жарығы күндей, Таңқалдырар адамды,Жалындап күймей, Төбеде жанып тұрады. /Электр жарығы/ -Балалар, жұмбақтың шешуі не болды? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. | таныстырылым Сабақ тақырыбы мен мақсаты | |||||
5 мин 5 мин 10 мин 3 мин 10 мин | Кіріспе тапсырма. Сабақтың басында оқушыларға көздерін жұмдырып,үйлерінің бөлмелерін аралату арқылы, қандай электр құралдарын көріп тұрсыңдар деп сұрау. — Әр электр құралы не үшінқажет? — Бөлмеде неше шам бар? -Қараңғы бөлмеге кіргенде сендер не істейсіңдер? Жарықты жағатындарын айтады.Бірақ барлық уақытта олай болмағанын айту. -Электр көзі тағы не үшін қажет? Зерттейік. 1.Шаш тарайтын тарақты матаға үйкелеп, оны қағазға жақындату. Не байқағандарын айтқызу: қағаз тараққа жабысады. 2. Шарды шаштарына үйкетіп көру, не байқағандарын сұрау. Қорытынды жасату Электр көзін қайдан аламыз? Слайд бойынша әңгімелеу. Гидростанциялардың жұмысы туралы айту. Электр тоғының даму кезеңдерін слайдтар бойынша әңгімелеу «Жұбын тап» ойыны: Суреттердегі заттарды екі топқа бөлу тапсырылады Сергіту сәті: «Жарық-қараңғы» ойынын ойнау Оқушылар мұғалімнің берген нұсқаулығы бойынша «Жарық» дегенде әр түрлі қимылдар мен іс-әрекеттерді көрсетеді, ал «қараңғы» деген кезде тоқтау немесе ұйықтау керек. Дәптермен жұмыс 80-81-бет: Табиғи жарық көздерін анықтап, аттарын жазу, суреттерді қоршап сызу. Үйлерінде қолданатын электрлі заттардың суретін салу | слайдтар , | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия:-Не білдім? -Не қызықты болды? -Қандай қиындықтар кездесті? «Басбармақ» арқылы өздерін бағалайды | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?