Қазақ тілі_1cынып 7-бөлім Тағам және сусын _Тақырыбы ӘҢГІМЕ ОҚУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7 бөлім Тағам және сусын | Физика-Математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Кудайбергенова С.Р | |
Сынып: 1 В | Қатысқандар:20 Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Әңгіме оқу | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтемеу) | Т/А Тыңдаушыны қызықтыру үшін әдеби көркемдегіш құралдарды мақсатқа сай қолдану. | |
Сабақ мақсаттары | Әр түрлі жағдаятқа байланысты қарым-қатынас барысында сипаттау сөздерді қолданады. | |
Жетістік критерилері
| Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді: қарым-қатынас барысында үйренген жаңа сөздерді дұрыс мағынада қолдана алады. | |
Сөздік қор |
Жемістер,көкөністер,дәрумен,пайдалы. | |
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық. | |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | |
Алдыңғы меңгерілген білім | 7 бөлім 1-3 тоқсанда дамытылған дағдылар мен білімге негізделеді.Оқушылар жазу нұсқаулары мен қарапайым әңгімелермен (мәтін) таныс.Әртүрлі сөйлем түрлерін жаза алады. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Психологиялық дайындық Дөңгеленіп тұрайық, Шеңберді біз құрайық. Қол ұстасып бәріміз, Ақ тілекті жолдайық. Әлемде нұр тынышты,қ Әрбір бейбіт күн ыстық. Қайырлы таң, мектебім! Қайырлы күн, достарым! Достарымды көргенде, Қуана қарсы аламын! Сәлем! Сәлем! Сәлем! Өткенді қайталау. «Жасырынған затты тап» ойыны. Ойынның шарты: Балалардың бірі тақтаға шығады және кестенің бір бөлімін іштей таңдайды. Қалғандары оған мынадай сұрақтар қояды: -Ол заттың пішіні дөңгелек пе? -Ол зат төменгі қатарда орналасқан ба ? т.с.с. Осылайша , оқушының іштей жасырған кестедегі бөлімін сұрақтар қою арқылы табады. Жаңа сабақ тақырыбын өлең шумағын оқу арқылы бастау. Пісіп тұрған төрт алмұрт, Қызығатын көрген жұрт. Екі алмұртты бұтақтан Алып жеді Мұратқан Қанша қалды алмұрттан? Өлең не туралы деп ойлайсыңдар? Неге? Алмұрт қандай болады?.......................................................... Алмұрт туралы ауызша сөйлемдер құрастыру. Бүгінгі біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы: Жемістер мен көкөністер жайында әңгімелеу. /Берілген тақырыпқа мұғалімнің көмегімен қарапайым сөйлем құрастырып жазады/ Суретпен жұмыс. Мына суреттен нелерді көріп тұрсыңдар? 1-топ Жемістерді бір себетке салу 2-топ Көкөністерді екінші себетке салу
Дәптермен жұмыс К к әрпін көркем жазу Жемістер мен көкөністер сөзін буынға бөлу. Же-міс-тер , кө-кө-ніс-тер Жеке жұмыс. Әр оқушыға жемістер мен көкөністерді сипаттайтын карочкалар тарату,берілген суретті сипаттап жазады. № 1 Суреттегі затты суреттеп әңгімелеу № 2 Суреттегі затты суреттеп жазу. Жұппен жұмыс. Сурет бойынша сөйлем құрап жазу: Әкем базардан сатып әкелді. - өте тәтті жеміс. ағашта өседі. -тың құрамы дәруменге өте бай.. - денсаулыққа пайдалы | Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары |
Сабақтың соңы | Рефлексия: -Сабақтан не үйрендің? -Не қызықты болды? Оқушылар өз үйренгендерін айтады | Интерактивті тақта |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыТоптық жұмыс барысында | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?