Қазақ тілі және әдебиеті 1сынып 5-бөлім «Cаяхат» Туристік жолды жарнамалау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||
Күні: 8 02/16 | Мұғалімнің аты-жөні :Иманбаева Н.З | ||||||||||||||||||||
Сынып: 1А Пән: Қазақ тілі және әдебиет | Қатысқандар:20 Қатыспағандарсаны: 0 | ||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 5A-бөлім «Cаяхат» Туристік жолды жарнамалау (маршрут) | ||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 1.3.6.1 Өз көзқарасы негізінде әр түрлі жанрларда мәтін жазу 1.3.2.1 Мәтіннің тақырыбы мен стиліне сай тиісті сөздерді таңдап жазады 1.3.3.1 Мұғалім көмегімен қарапайым мәтінге жоспар құрады, оған ат қояды 1.3.8.1 Өзінің жазған сөйлемдерін мұғалімнің көмегімен жетілдіреді, үлгі бойынша түзетеді | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Мәтіннің тақырыбы мен стиліне сай тиісті сөздерді таңдап жазады Мұғалім көмегімен қарапайым мәтінге жоспар құрады, оған ат қояды. Өзінің жазған сөйлемдерін мұғалімнің көмегімен жетілдіреді, үлгі бойынша түзетеді. | ||||||||||||||||||||
Жетістік критерилері | Пікірлерін жаза алады.Сауалнама жүргізе алады | ||||||||||||||||||||
Сөздік қор | көлік, сауалнама | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың ұжымдық жұмысын дамыту | ||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыстар | Дүниетану, | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Саяхатқа дайындалу Көңілді саяхатшылар | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру Шаттық шеңбері Армысың досым,Кел, маған қосыл (қолымен шақырады).Алақанға салып алақан,Шеңберге бірге тұрайық (қолдарынан ұстайды).Жер шарындай айналып,Әлемге жарық ұқсайық (айналады).Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық (қолдарын көкке созады).Ортамызда күн нұры,Құшаққа оны алайық (құшақтасады). ОМ анықтап алу Бүгін сабақта пікірімізді айта аламыз, сауалнама жүргізе аламыз. | түрлі көлік суреттері көлік ойыншықтар | |||||||||||||||||||
Сабақ ортасы | Сендер кітаптағы кейіпкерлердің бірі сіздің қалаңызға қонаққа келгенін елестетіңдерші. (Ж)Оқы және жауап бер.Мәтінмен жұмыс. Бейбарыс сабағына велосипедпен барды. Себебі, әкесінің машинасы бұзылып қалған еді. Оған велосипедпен барған ұнады. Достары да оған қызыға қарады. Олар да ертең велосипедпен келетін болды. Бейбарыс мектепке немен барды? Не себепті Бейбарыс велосипедпен барды? Бейбарысқа қай көлік ұнайды? Оның достары неге велосипедпен келгісі келді? Сендер қандай көлік түрлерін білесіңдер? Оқушылардың назарын суретке аудару. Сен қалай ойлайсың ? Бала қай көлік түрін таңдауы мүмкін? Сен қандай көлік түрін таңдар едің? Себебін түсіндір (Т.Қ) Сауалнама жүргіз Достарың мектепке қандай көлікпен келеді? Сен мектепке немен барып жүрсің?
А-ә, о-ө,ы-і, ұ-ү жуан және жіңішке жұп дауыстылар Олар өзара ұқсас дыбысталады. (Ж) Жарнама туралы сөйлес Көліктерді жарнамала. Жуан және жіңішке жұп дауысты дыбыстарды тап. Бойым биік көлікпін Талай жерді көріппін (автобус) Желдей алға зулаймын Теміржолмен зырлаймын.( пойыз) Мәшине деген мен Тез жүремін тас жолмен ( машина) а) Сергіту сәті. Ыз-ыз-ыз, Анар сүйкімді қыз. Із-із-із, Жақсы оқимыз біз. Ұс-ұс-ұс, Қарлығаш – киелі құс. Үз-үз-үз, Суда еркін жүз. Ес-ес-ес, Алдым кілең «бес». Ел-ел-ел, Соқты самал жел, Қазақстан – туған ел! Бұл жаттығудан қандай жұп дауыстыларды естідіңдер? -ы – і, ұ – ү (Ұ.Ж)Көлік түрін сипаттап жаз. Жұп дауыстыларды тап. Үлгі: Мен көп адам тасимын. Менің дөңгелектерім көп.Менің терезелерім үлкен. Менің екі дөңгелегім бар.Мені балалар жақсы көреді.Мен суда жүземін.Қайық кішкентай ал мен үлкенмін. (Қ) Жұп дауыстыларды тапЖұптарын тап. Ай- , сөз-, оң-,ауа-, тыл-, сыз-сан-, дау-, ар-,ал-, сат-, | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Сабақты қорытындылау. (Ұ) Кері байланыс. Бүгін не өттік? Қандай жұп дауыстыларды білдіңдер? Олардың айырмашылығы неде? | ||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Дифференциация іріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарыноқушылардыңдербесқабілеттерінесепке ала отырыпіріктеу Қабілетті оқушылар берілген тақырыпқа сай жарнама құрастырады | Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Жұп дауыстыларды тауып үйренеді | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Сергіту сәттерін ұйымдастыру |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?