Қазақ тілі_1-сынып_«Менің отбасым және достарым»_Достық деген не (достық туралы әңгімені жоспарлау)_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2А «Менің отбасым және дстарым» | Мектеп: ФМБ-дағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні : Сабитова А.С. | |
Сынып: 1 А | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |
Сабақ тақырыбы | Достық деген не? (достық туралы әңгімені жоспарлау) | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы на сілтемеу) | 1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрып айту 1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдану) | |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар дос туралы сюжетті суреттер бойынша сөйлемдер құрайды. Сипаттап айтады. | |
Жетістік критерилері
| Сюжетті суреттерге сай сөйлемдерді құрастырады | |
Сөздік қор | Дос, достық, сыйластық, көмек беру, тату болу, ренжітпеу, кешірім сұра, кешіре біл. | |
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық. | |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, математика | |
Алдыңғы меңгерілген білім | Өз досының атын айтады, сипаттайды. | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | (Ұ)Таңғы шеңбер Орнымыздан тұрамыз Үлкен шеңбер құрамыз Қазақ тілі ұнайды Тыңда, қара, жаса, Кейін сеннен сұрайды. | Интерактивті тақта |
Сабақ ортасы 1 минут 5 минут 10 минут
4 минут | Тірек сөздерді жаңғырықтау. Дос, достық, тату бол, татулық, сыйла, ренжітпе, кешірім сұра, кешіре біл. Шеңберде тұрып сөйлемді толықтырып айту: Менің досым бар. Оның аты----------------. Ол ---------------- сыныпта оқиды. Біз татумыз. 2.(ТЖ) Сюжетті суретбойынша сөйлемдер құрастыру. - Балалар, сендердің алдарыңда бірнеше сөздер бар. а)Сендер топта осы сөздерден сөйлем құрастырасыңдар. сөйлемдеріңе сәйкес суретті таңдап, сол суреттің жанына өз сөйлемдеріңді жапсырасыңдар. 1) Достар құстарға ұя, араларға үйшік жасады. 2) Достар далады аққала жасады. 3) Біз дос екеуіміз үй құрастырдық. 4) Досым маған оқуға көмектесті. 5) Достар бірге жақсы ән айтты. 6) Достар ауланың қарын тазалады. 7) Достармен бірге көңілді. Оқушылар топпен шығып, өз сөйлемдерін оқиды. - Таға қандай сөйлем құрастыруға болады? (Оқушылар өздерінің сөйлемдерін айтады.) б) Суретті анықтаған соң, өз сөйлемдеріңнің сызбасын жасаңдар. Артық қалған сөздерден сөйлем құрап көрейік Достармен бірге көңілді. 3. Ән «Достық туралы ән» Бейнекөрініс Бірге орындау Оқушыларға суреттер таратылады. Өздеріне ұнаған сөздер мен суреттерді жапсырады. Іледі. (Ұ) Шығармашылық жұмыстарын қорғау (Ө) Карточкалармен жұмыс Оқушыларға дайындалған суреттері бар карточкалар таратылады. Оқушылар карточкадағы суреттің астына аяқталмаған сөйлемге сәйкес сөзді жазады. | Бейнежазба Диалог сөздері тақтада болады. карточкалар |
Сабақтың соңы | ||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлемдер мен диалог құрастыру | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілетті балалар мәтіннің түрін дұрыс анықтай алады. | Қалыптастырушы бағалау арқылы | Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?