Сату-сатып алу келісімшарты. Айырбас және сыйға тарту келісімшарты. Құқық негіздері, 11 сынып, сабақ жоспары.
Бекітемін:
Тарау: Азаматтық құқықтағы келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген түрлері. Сабақтың тақырыбы: Сату-сатып алу келісімшарты. Айырбас және сыйға тарту келісімшарты. | Мектеп: Алматы қаласы ХББ НЗМ | ||||||||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты - жөні: Капарова Кибаш Уаповна | ||||||||||||
Сынып: 11 | |||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары | 11.3.1.1 - келісімшарттың ерекше белгілерін айқындай отырып мазмұнын түсіндіру; 11.3.1.2 - келісімшарттың негізгі шарттарын нақты мысалдар арқылы түсіндіру | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Сату-сатып алу келісімшарты, айырбас және сыйға тарту келісімшарттарын өмірде қолдана алуларына жағдай туғызу. | ||||||||||||
Жетістік критерийлері | Азаматтық кодексті қолданып, шарт ұғымын анықтай алады Азаматтық кодексін қолданып, сату-сатып алу келісімшарты, айырбас және сыйға тарту келісімшартына тапсырмалар орындай алады. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәннің лексикасы мен терминологиясы: Азаматтық құқық, шарт. Диалогқа және жазылымға қажетті сөйлем құрамалары: Шарт жасау қажет, себебі (...) Шарт түрлері (сатып алу- сату, айырбас және сыйға тарту т.б.) | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Түрлі мәдениеттер мен көзқарастарға құрмет сезімі, жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу. | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, бейнебаян | ||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім
| Мектеп бағдарламасы көлемінде гуманитарлық пәндер бойынша алған білімдері мен күнделікті өмірдегі әлеуметтік тәжірибелерін,сондай-ақ БАҚ көздерінен берілетін ақпараттарды қолданады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың қезеңдері | Сабақта орындалатын іс - әрекеттер | ||||||||||||
Басы | Ұйымдастыру кезеңі Миға шабуыл №1 слайд арқылы тақырыпты болжау. Оқушыларды сабақтың мақсаты, жетістік критерийлерімен таныстыру. | Оқыту ресурстары Презентация | |||||||||||
Ортасы | Нормативтік құқықтық актімен таныстыру ҚР азаматтық кодексi (ерекше бөлiм) 4 бөлімМіндеттемелердің жекелеген түрлері406-бап. Сатып алу-сату шарты 501-бап. Айырбас шарты 506-бап. Сыйға тарту шарты
Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Оларға тапсырма беріледі. Орыс сыныптарына сөздікпен жұмыс жүргізіледі.
Критерий:
Дискриптор:
Топтар жұмыстарын қорғайды. Әр топқа 2 минут Топтар критерийлер бойынша бірін- бірі бағалайды. Мұғалім оқушыларға кері байланыс береді. Жұптық жұмыс. Жағдаят талдау. Тапсырма тексеріліп, кері байланыс беріледі. | https://kodeksy-kz.com/grazhdanskij_kodeks_osobennaya_chast/506.htm http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K940001000_ ҚР Азаматтық кодексі Таратпа материалдар http://almaty.sud.kz/kaz/news/syyga-tartu-sharty-sotpen-zharamsyz-dep-tanyldy | |||||||||||
Соңы | Рефлексия: «Бес саусақ» әдісі 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек»- бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімге риза болдым? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? 5. «Кішкентай бөбек»-көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? | ||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | ||||||||||||
Саралау тапсырмаларын дайындадым. | Топтардың бірін- бірі бағалауы. өзін- өзі бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты болжау арқылы тақырыпқа шығып, одан әрі проблеманы анықтау өте сәтті шықты. 2: 4 топқа 4 түрлі саралау тапсырмалары беріліп, оқушылар өз мүмкіндіктеріне қарай орындай алды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Қолжетімді саралау тапсырмалар арқылы оқушылар қолданыстағы тілді академиялық тілге жеткізуге тырысты. 2: жұмысты ұйымдастыру формалары: топтық, жұптық және жеке жұмыстарды оқушылар қызығушылықпен орындады. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1. Оқушыларға шығырмашылыққа жетелейтін тапсырмалар беру. 2.Тілді дамытудағы әдіс-тәсілдерді қолдану (CLIL). | |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?