Сот төрелігінің қағидаттары, Құқық негіздері, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
ӘБ жетекшісінің АЖТ _____________(қолы) _______
Пән: Құқық негіздері | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||
Дата: | Класс: 10 | Оқушы саны: | ||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі | Мемлекет және құқық | |||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Сот төрелігінің қағидаттары | |||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Мектеп бағдарламасы көлемінде гуманитарлық пәндер бойынша алған білімдері мен күнделікті өмірдегі әлеуметтік тәжірибелерін,сондай-ақ БАҚ көздерінен берілетін ақпараттарды қолданады. Сонымен қатар Қазақстандағы қазіргі кездегі құқықтық және саяси-әлеуметтік оқиғалардан хабардар болуы керек. | |||||||||||||||||||
Оқыту мақсаттары | 10.1.4.1 сот төрелігінің қағидаттарын нақты мысалдар келтіре отырып түсіндіру | |||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Сот төрелігінің қағидаттарын нақты мысалдар келтіре отырып түсіндіреді. | |||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1.Сөт төрелігінің қағидаттарын түсіндіреді . 2. Cот төрелігіне нақты мысалдар келтіреді. 3. Жағдаятты талдап, сот төрелігінің қағидаттарын анықтайды, сипаттайды. | |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: оқушылар кейс стади технологиясы бойынша тапсырмаларды орындау барысында өздерінің жазылым және айтылым дағдыларын дамытады Пәнге қатысты лексика мен терминология қылмыс-жаза, қылмыс құрамы: объект, субъект, объективті жағы, субъективт, - қылмыс ұғымы, - қылмыс құрамы мен Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Қылмыс дегеніміз (...) Қылмыстың жасалуы мына сатылардан тұрады: (...) Қылмыстың мынадай түрлері бар (...) Мен келісемін (-пеймін), себебі (…) | |||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту серіктестік, адалдық топтық жұмыс арқылы жүзеге асады (іс-әрекетті немесе/және тақырытың мазмұнын сипаттау). Жаһандық азаматтық Жаһандық азамат қауіпсіздігі. | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Пән | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар Дифференциация |
|
| ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Осы сабақта оқушылар ғаламтормен жұмыс жасай отырып, презентациялар мен хабарламалар дайындайды | |||||||||||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. | |||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Қызығушылықты ояту кезеңі.
Бейнесюжетке талдау жасау. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері түсіндіріледі. | Ресурстар 1-4 слайд https://www.youtube.com/watch?v=dx1Hp8cSBrc | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 8 мин 15 мин
| Мағынаны тану кезеңі. Сот төрелігінің принциптері мыналар:
Талдау жасалады. ҚР-сы Конституциясында бекітілген сот төрелігінің принциптері (Конституциясының 77 бабы): Топтық жұмыс: 1-топ. Постер қорғау Тапсырма-1 /Қағидаттарды талдап, нақты мысал келтіріңіз
2-топ. Бейнесюжетпен мысал келтіру Тапсырма-1 /Қағидаттарды талдап, нақты мысал келтіріңіз
3-топ. Рөлдік ойын Тапсырма-1 /Қағидаттарды талдап, нақты мысал келтіріңіз
4-топ. Сот процесін көрсету Тапсырма-1 /Қағидаттарды талдап, нақты мысал келтіріңіз
Презентацияларын қорғау. Оқушылар өздеріне берілген тапсырмаларды қорғап болғаннан соң, бағалау жүргізіледі. | 5-6 слайд 7-11 слайд 12 слайд | ||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Б Оқушылар елдердің қандай озық тәжірибесін Қазақстанға енгізуге болатыны туралы екі ұсыныс жасайды. ББҮ кестесін толтырып бітіреді.
Рефлексия Positive Negative Offers | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? | ||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?