Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады? Құқық негіздері, 9 сынып, сабақ жоспары.


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Кімдер сыбайлас жемқорлықтың субъектілері болып табылады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.7.3.2 сыбайлас жемқорлықпен күреске бағытталған құқықтық актілерді талдау

 Сабақ мақсаты

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңдардың маңызын түсінеді

 Жетістік критерийлері

 

 

Білу және түсіну:

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгіқағидаттары мен мақсаттарын түсінеді.

Қолдану: Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізудің маңыздылығына кемінде үш дәлел келтіреді;

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар сыбайлас жемқорлыққа қатысты жалпы мемлекеттік саясатпен танысады (оқылым дағдысы)

Сыбайлас жемқорлыққа қатысты заңнамамен танысып, талқылайды (оқылым, айтылым дағдысы)

 Құндылықтарды дарыту

 

 

  • Ашықтық,
  • Жауапкершілік
  • Шыншылдық
  • Жат әрекеттерден сақтану

 Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы

 АКТ қолдану дағдылары

Сабақ барысында интерактивті тақта мен жеке ноутбук қолдануға рұқсат етіледі...Оқушылар ақпарат толықтыру үшін персональды компьютер кажет...

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут.

Сабақтың ортасы

5 минут.

Дайындыққа 15 минут.

Топтарды тыңдауға 8 минут. (Әр топқа 4 минут)

Кері байланыс.

5 минут.

2 минут.

Сыбайлас жемқорлыққа байланысты бейнебаян көрсету.

Сұрақтар қою арқылы сабақ тақырыбына шығу.

  • Сыбайлас жемқорлықпен күресу керек пе? Неге?
  • Жемқорлықтың қандай салдары болуы мүмкін?
  • Қазақстан сыбайлас жемқорлыққа қарсы қандай шаралар атқарауда?

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Қазақстанның сыбайлас жемқорлыққа қарсы саяси және құқықтық актілерімен таныстыру.

Сыныпты екі топқа бөліп, тапсырмалар беру.

Бірінші топ: Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі қағидаттарын талдайды.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы

Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 18 қараша.

4-бап. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі қағидаттары.

Бағалау критерийі:

Критерийі

Дескриптор

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі қағидаттарын талдайды

  • Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі қағидаттарының мазмұнын білу, түсіну

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізудің маңыздылығына кемінде үш дәлел келтіреді

  • Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі қағидаттарынан маңызды үшеуін анықтап, мысал келтіреді.

Екінші топ:  Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттерін талдайды.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы

Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 18 қараша.

5-бап. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттері.

Критерийі

Дескриптор

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттерін талдау.

  • Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттерінің мазмұнын білу, түсіну.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттерінің маңыздылығына үш дәлел келтіреді.

  • Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың мақсаты мен міндеттерінің маңызды үшеуін анықтап, мысал келтіреді.

Өзін – өзі бағалау

«Екі жұлдыз – бір тілек»

Үйге тапсырма: Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 18 қараша. Оқу, танысу.

https://www.youtube. com/watch?v=vl3mkB1JknA

1-слайд.

2-5 - слайдтар.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы

Қазақстан Республикасының Заңы 2015 жылғы 18 қарашадағы № 410-V ҚРЗ

6-7 - слайдтар.

2015-2025 ЖЫЛДАРҒА АРНАЛҒАН СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ҚАРСЫ ІС-ҚИМЫЛ БАҒДАРЛАМАСЫhttp://nurotan.kz/kz/2015-2025-zhyldarga-arnalgan-sybaylas-zhemkorlykka-karsy-kimyl-bagdarlamasy

8 - слайд.

9 - слайд.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?