Қ. Мырзалиев «Қызыл кітап» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 4 сабақ
САБАҚ: қазақ әдебиеті | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||
Мерзімі: | Оқытушы аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: 0 | |||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: Табиғат және адам | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Қ. Мырзалиев «Қызыл кітап» поэмасы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың оқу мақсаттары | 11.2.3.1 шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Қ.Мырзалиев «Қызыл кітап» шығармасы идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау | ||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Шығарманың идеясын анықтау; Идея мен құралдың байланысын анықтау | ||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | экология | ||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексикология мен терминология: табиғат, экология, апат, зиян Диалог пен айтылымға арналған тіркестер: • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім | ||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Бұл бөлімде оқушылар 10-сыныпта меңгерген тілдік дағдыларын одан әрі дамытады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздері | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | «Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы оқушылар қабырғаға жабыстырылған суреттер арқылы астырын, жасырын ойды анықтау арқылы сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтайды. Оқушылармен бірлесіп бағалау критерийлері құрылады. | ||||||||||||||||||||||||||||
5 минут 20 минут 10 минут | Тапсырма №1. «Ойлан-жұптас-талқыла» әдісі бойынша келесі сауалдарды талқылайды. Жұптық жұмыс 1.Қ.Мырзалиевтің «Қызыл кітап» шығармасының идеясы қандай? 2.Адамбысың сен өзі мейірімді? Адамбысың сен өзі қайырымды?! - деген өлең жолдарында автор қандай көркемдегіш құралын қолданған? Қолдануда қандай авторлық мақсатты көздейді? Дескрипторға сай бағалау жүргізіледі:
Тапсырма №2. Ұсынылған кестеге сай талдау жүргізеді. Топтық жұмыс
Дескрипторға сай бағалау жүргізіледі:
Тапсырма №3. Шығармадағы автордың көздеген мақсаты негізінде «Қызыл кітапқа енген жануарларды қорғау – әрбір адамның парызы» тақырыбында автордың көркемдегіш құралдарын қолдана отырып, шағын ой толғау жазыңыз. Дескрипторларға сай бағалау жүргізіледі:
Сабақ бойынша кері байланыс алынады. | ||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау беруді жоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау – оқушылардың оқуын қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік тексерісі. АКТ байланыстары. Құндылықтар байланыстары. | |||||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Менің жұмысым жоспарлы болды ма? Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба? Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге? |
| ||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?