Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.


Қазақ әдебиеті пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ 3-сабақ

Күні:

Сынып 11

Бөлім. Заман шындығы

Сабақтың тақырыбы

Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

Оқу мақсаттары

11.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау;

11.2.4.1 әдеби туындыдағы көтерілген мәселелерге өзіндік көзқарас тұрғысынан шығармашылық жұмыс (эссе, әңгіме, өлең, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу.

Сабақтың мақсаты

Әдеби туындыдағы көтерілген мәселелерге өзіндік көзқарас тұрғысынан эссе жазады.

 Бағалау критерийлері

Авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды;

  • форматқа сәйкес орта көлемді жазба жұмысын жаза алады;
  • эссе жазуда ой жүйелілігін сақтайды ;
  • көркем сөздерді тиімді қолданады;
  • эссе құрылымын қатаң сақтайды;

тілдік ерекшеліктерді орынды қолдана алады.

 Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика және терминология:

Ойын жүйелі жеткізуге, кез келген тақырыпқа жазуға дағдыландыру.

 Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы,өнер

АКТ-ны қолдану дағдылары

Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады

 Алдыңғы білім

Б. Мұқай «Өмірзая» романы

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Білімнің өзектілігі

5 минут

  • Ұйымдастыру кезеңі:
  • Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару.
  • ОМ, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.

Мақсат қою

5 минут

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын тұжырымдайды.

Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі.

Жаңа материалды игеру

20 минут

Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

5 минут

Қызығушылықты ояту кезеңі

І. Тренинг https://massaget.kz/layfstayl/debiet/satira/30268/

Тапсырма-1

Топтық жұмыс «Жүректен-жүрекке» .Сыныпты 3 топқа бөлу. Қарама-қарсы отырып, «Шығармаға пікір» тақырыбына 1 минуттан сөйлейді. Орындарын ауыстырады. Маған ұнағаны, есімде қалғаны ...

Берілген деректер бойынша өз пікірін өмірмен байланыстырып айтады.

FILA кестесі

F (facts) – мәтінде айтылған фактілерді (мәтіндегі негізгі ақпаратты) теріп жазады.

I (ideas) – мәтінде көтерілген мәселеге, бірінші бағандағы фактілердің орындалуына себеп болған мәселелерді болжап жазады.

L (learning issues) – туындаған мәселелерді (идеяларды) жүзеге асыруға көмектесетін сұрақтар құрастырады.

A (аction plan) – мәселені шешетін нақты жоспар құрады.

Бағалау

Дескриптор

  • мәтіннің мазмұнын толық түсінеді;
  • мәтінде көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады;
  • өз пікірін білдіре отырып, сыни баға береді;
  • кесте оқылым мазмұнына сай толтырылған;

бағандар тақырыбына сай дамытылып жазылған.

Тапсырма-2

Роман желісін шынайы өмірмен байланыстырып, сұрақтар құрастырып өзара жұпта талқылау жасаңыздар..

«Ашық сұраққа жауап» Оқушылар оқылған шығарманы шынайы өмірмен байланыстыра сұрақтар құрастырып, бір-біріне қояды. Сұрақтарға жауап бергеннен кейін эссе жазады.

Дескриптор:

  • Тақырып бойынша эссе жазады;
  • Эссе жазуда лексикалық құрылымдарды қолданалы; (кем дегенде 7)
  • Аргументтермен ойын дәлелдейді;

Сөз санын сақтайды;

Слайд

Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

слайд

Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

https://massaget.kz/layfstayl/debiet/satira/30268/

Жаңа материалды бекіту

3 минут

Кестені толтыру кезінде барлық бағандар өзара байланыста болуы қажет

Б. Топтан бір өкіл сайланады. Топ өкілі басқа топқа барып, толтырылған кестені оқушыларға таныстырады. Тыңдаушы топ кестенің бейнебаян мазмұнына сай және бағандар тақырыбына сай дамытылып жазылғандарына баға береді.

Рефлексия

2 минут

Кері байланыс

Бүгінгі сабақ сізге қандай әсер қалдырды?

Не білдім?

Неге үйрендім?

Не түсініксіз болды?

Нені жақсартуым керек?

Үйге тапсырма:

Ерболат Әбікен «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

Сабақ бойынша рефлексия

1. Оқушылардың барлығы оқу мақсатына жетті ме? Жетпесе, неліктен?

2. Қолданылған дифференциация сабақтың мақсатына жетуге қалай ықпал етті?

3. Сабақ кезеңдері уақытқа сай жүзеге асты ма?

4. Сабақ жоспарында қандай ауытқулар болды? Неліктен?

5. Сабақты жақсартуда не ықпал етер еді (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу