Оралхан Бөкей «Атау кере» романы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 22 сабақ.
Пәні: Қазақ әдебиеті Күні: | Сыныбы:11Т1 Мұғалімнің аты-жөні: Жусупова Акгуль Акбердиевна | |||||||
Бөлім тақырыбы | Уақыт пен кеңістік | |||||||
Сабақ тақырыбы № 3 | О.Бөкей «Атау кере» романы | |||||||
Оқу мақсаты | 11.3.4.1 шығарманы идеялық жағынан мазмұндас туындылармен салыстыра отырып, әдеби сын жазу | |||||||
Сабақ мақсаты | Оқушылардың барлығы: О.Бөкей «Атау кере» романын мазмұндас туындымен идеялық жағынан салыстыра отырып, әдеби сын жазу; Оқушылардың көпшілігі: О.Бөкей «Атау кере» романын мазмұндас туындымен сюжеттік ерекшелігі жағынан салыстыра отырып, әдеби сын жазу; Оқушылардың кейбірі. О.Бөкей «Атау кере» романын мазмұндас туындымен авторлық стиль жағынан салыстыра отырып, әдеби сын жазу. | |||||||
Бағалау критерийлері | Шығармалардың идеялық ерекшеліктерін салыстырады; Шығармалардың сюжеттік ерекшеліктерін салыстырады; Шығармалардың стильдік ерекшеліктерін салыстырады; Әдеби сын жанрлық ерекшеліктерін ұстанады; | |||||||
Тілдік мақсаттар | Дағдыларды дамыту: Анализ бен интерпретация, салыстыру мен бағалау, сыни ойлау. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Мәтін сөздігінде. Талқылау сұрақтары Адам үшін басты құндылықтар не? | |||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Жалпыұлттық «Мәңгілік Ел» идеясының құндылықтары ЗАЙЫРЛЫ ҚОҒАМ ЖӘНЕ ЖОҒАРЫ РУХАНИЯТ Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық | |||||||
Ресурстар | PowerPoint, үлестірмелі материалдар | |||||||
Оқыту | ||||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Саралау тәсілдері | Қалыптастырушы бағалау тәсілдер | |||||
Сабақ басы 3 минут 2 минут | 1-тапсырма: «Мен кіммін?» әдісі Мақсаты: Психологиялық ахуал қалыптастыру. Стикерлерге кейіпкерлер аттарын жазыңыз; Жазылған стикерлерді жұбыңыздың маңдайларына жабыстырыңыз; Карусель әдісімен маңдайыңыздағы кейіпкер бойынша сұрақ қойып, кім екеніңізді табыңыз; Дескриптор: Жасырынған сөзді анықтайды; Жауабы «Иа» немесе «Жоқ» түрінде берілуі тиіс.
| Бұл тапсырманы жұпта орындауға мүмкіндік беріліп, қолдау көрсетіледі | Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. Бір-біріне кері байланыс береді. Бір-бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалайды. | |||||
Сабақ ортасы 9 минут 25 минут | Тапсырма: Г.Ыбырайқызының «О.Бөкейдің «Атау кере» шығармасындағы герменевтикалық сарындар» тақырыбындағы мақаласымен танысыңыздар; Дескриптор: Маңызды тұжырымдарды конспектілейді. Тапсырма: О.Бөкейдің «Атау кере» романы - әлем әдебиетіндегі мәңгілік адами құндылықтарды насихаттайтын туынды. Дескрипторлары Екі шығармадағы идеяны көрсетеді; Идеяның тоғысатын аспектісін ашады; Екі шығармадағы оқиғалардың идеяны ашудағы қызметін көрсетеді; Екі шығармада екі автор қандай көркемдеу тәсілдері қолданғанын атайды; Көркемдеу тәсілдерінің қызметін ашады; Құрылымын сақтайды:
Көлемі – 200 сөз. Әдеби терминологияны қолданады. Ғалымдардың пікірлеріне сілтеме жасайды. | Бұл тапсырманы орындау барысында оқушылар бір-біріне қолдау көрсетеді, органайзер ұсынылады.
Бұл тапсырманы орындау барысында оқушыларға дескриптор ұсынылады. Тапсырма оқушылардың өз деңгейлеріне сай орындалады. | Оқушылар бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. Оқушылар жұпта сыни пікірлерін оқып, бір-біріне «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс береді. | |||||
Сабақ соңы 1 мин | Рефлексия «Шығарға билет» әдісі. Мақсаты: Сабақ барысындағы жұмысын бағалау. Төмендегі сұрақтарға жауап беріп жазыңыз.
| |||||||
Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы | ||||||||
Саралау. Көбірек қолдау үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер жүктейсіз? | Қалыптастырушы бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік тексеру. АҚТ қолдану. Құндылықтарға сілтеме | ||||||
| ||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары жүзеге асырылды ма? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?