М.Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ғасырлық туынды | Мектеп: Шымкент қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||
Күні: 2020 жыл | Мұғалімнің аты-жөні:Турлыбекова С | ||||||||||
Сынып: 11 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | М.Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 11.1.5.1 шығармадағы ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | шығармадағы ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін түсінеді. | ||||||||||
Бағалау критерийлері | шығармадағы ұлттық құндылықты әлемдік тақырыппен байланыстырады. | ||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Жұпта, топта жұмыс жасау арқылы құрмет, ынтымақтастық құндылықтары қалыптасады. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы | ||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point бағдарламасы арқылы жасалған презентация, интерактивті тақта арқылы жұмыс жасалады. | ||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | .Көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстырып, шығармашылық жұмыстарда қолдану | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспар- ланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Қызығушылықты ояту кезеңі. «Маңызды зат» әдісі Мақсаты: Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері талқыланады. | ||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут
| Мағынаны тану кезеңі Сынып оқушылары санамалау арқылы төрт топқа біріктіріледі. https://www.youtube.com/watch?v=kwRigdqAKNM (10:27-12:07) аралығын тыңдап, ұлттық құндылықты анықтау тапсырылады. 1-тапсырма. Шығарма үзіндісіндегі ұлттық құндылық бойынша ментальды карта сызып, «Галереяны шарлау» әдісімен топаралық бағалау жасайды. 2-тапсырма.
3-тапсырма. ЖЖ «Төрт сөйлем» әдісімен ««Абай жолы» - ұлттық құндылықтың алтын діңгегі» деген ойға пікір білдіріңіздер. Дескриптор Білім алушы
Есіңізде болсын! Константин Федин «өзінің қалай қазақ боп кеткенін білмей қалған». Сондықтан да бүгінде Лев Толстойды оқымай орысты, Оноро де Бальзакты оқымай французды білдім деу қандай қиын болса, Әуезовті оқымай қазақты білдім деу сондай қиын. 4-тапсырма. «Венн диаграммасымен» салыстыру жасаңыздар. Ұлттық құндылық Әлемдік жалпыадамзаық құндылық
Дескрипор Білім алушы
Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» | Бейнебаян АЗ қағазы Кесте дескриптор | |||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Шығу билеті» әдісі. Мақсаты: Сабақ барысындағы жұмысын бағалау. Төмендегі сұрақтарға жауап беріп жазыңыз.
3.Бүгінгі сабақта маған не оңай болды? | Сұрақтар | |||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||
Оқушыларды қолдау үшін мақтап, мадақтаймын, қолайлы орта туғызамын. Қабілетті оқушылар жұптық, топтық жұмыстарда өз көшбасшылығын танытады, білімімен бөліседі. | Оқушының өзін-өзі бағалауы жүзеге асады. Мұғалім кері байланысы, оқушы рефлексиясы орын алады. | Тарих, әдебиет теориясы пәндерімен байланыс орнайды. Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады. Жауапты азаматтық позиция, құрмет, ынтымақтастық құндылықтары қалыптасады. | |||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?