С. Елубай «Жалған дүние» романы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Таныстым:
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің
ӘБ жетекшісі: ....................................
Қысқа мерзімді жоспар
«Қазақ әдебиеті» пәні. 11-сынып. Қоғамдық-гуманитарлық бағыт | Мектеп: | ||||
Мерзімі: | Мұғалімнің аты - жөні: | ||||
Бөлімі: Пайым мен парасат | |||||
Сынып: 11 Т1 сынып | Қатысқан оқушылар саны: 14 | Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | С. Елубай «Жалған дүние» романы. | ||||
Оқыту мақсаты | 11.2.4.1 көркем шығармадағы ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазу; 11.3.1.1 шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау; | ||||
Сабақтың мақсаты | көркем шығармаға байланысты шығармашылық жұмыс жазу; шығармашылық жұмыста ғаламдық тақырыптарға креативті ой қозғай алу. | ||||
Дифференциация | Оқушылардың барлығы шығармашылық жұмыс жаза алады. Оқушылардың көбі ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазады Оқушылардың кейбірі ғаламдық тақырыптарға креативті ой қосып, шығармашылық жұмыс (эссе, әдеби және еркін тақырыптарға шығарма) жазады | ||||
Бағалау критерийі |
| ||||
Тілдік мақсаттар
| Сөздер мен сөз тіркестер: Пән лексикасы және терминология: ғаламдық тақырыптар, креативті ой Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... | ||||
Құндылықтар | Адамгершілік, патриотизм, отаншылдық рух | ||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы, құқық, әдеп | ||||
Алдыңғы білім | «Жалған дүние» романы мен әлем әдебиетіндегі ортақ бағыт, әдеби ағым, жалпыадамзаттық құндылықтарды анықтап, талдау жасады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Сабақта орындалатын іс - әрекеттер | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 3 минут 7 минут 7 минут 10 минут 10 минут | Сабақтағы оқушыларды түгелдеу, Оқу мақсатын таныстыру, Ынтымақтастық ортасын құру Қызығушылығын арттыру кезеңі «Миға шабуыл» ойыны
1 -тапсырма Хансұлу мен Едігенің өміріне заман ба, адам ба кінәлі? Өз ойыңды жұбыңмен талқыла. Дәптеріңе жаз. 2 -тапсырма. «Дүние жалған» шығармасынан алған әсерің қандай? 3-тапсырма. Егер сіз бас кейіпкерлердің орнында болсаңыз, осы жағдайда не істер едіңіз?... 4-тапсырма. "Кейіпкерлермен үндесу" (сырласу) тапсырмасы Едігенің оқушыларға жазған хаты (қазіргі ұлдарға,інілеріне) Дескриптор:
|
| |||
3 минут | Кері байланыс: «Сезім ағашы» Тақтада екі түрлі ағаш суреті берілген бірі – жайқалған ағаш, екіншісі – жалаң ағаш. Өзім мен сабақта көп ақпарат алдым, мен мақсатыма жеттім десе гүлденген ағашқа, мен өз жұмысыма қанағаттанбадым,маған қиын болды десе – жалаң ағашқа стикерлерін жабыстырады. Үйге тапсырма беру: Шығармадағы мен таныған құндылықтар» тақырыбына эссе жазу |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?