Қасым Аманжолов «Өзім туралы» өлеңі. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: қазақ әдебиеті | Мектеп: Шымкент қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||
Уақыт: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сыныбы: 11 L1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||
Тақырып/бөлім: | Қасым Аманжолов «Өзім туралы» өлеңі | |||||||||||||||||
оқу мақсаты | 11.1.2.1 әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; | |||||||||||||||||
сабақ мақсаты | Әдеби шығармадағы көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан ашу | |||||||||||||||||
Құндылықтар | «Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: Мәдениет, тіл мен тарих бірлігі | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: | Қазақ тілі, тарих пәндерімен байланысады. | |||||||||||||||||
АКТ дағдылары: | таныстырылым, бейнебаян | |||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Сұрақтарға жауап беру барысында пайдалы тіркестер: Менің ойымша, ......... Менің пайымдауымша, ........... Егер өз сөзімді қорытындыласам, ............. | |||||||||||||||||
Меңгерілген білім | ||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||
Уақыт | Іс-әрекет | Дереккөзі | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Оқушыларды қарсы алу, сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру, бағалау критерийімен келісу. | слайд | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Қызығушылықты ояту. Қасым Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңін тыңдату.
1-тапсырма «Болжау» кестесі. Мәтінмен жұмыс.
2-тапсырма1. Ақын өзінің бойындағы адами қасиеттерін қай жолдар арқылы сипаттайды?2. Ақынның өлең туралы ойы қандай?3. Өлеңнен ой қазығын беретін шумақты тап.4. Өлең бір-бірімен жалғасқан неше бөліктен тұрады? Әр бөлікке ат қой.5. Өлеңдегі лирикалық қаһарман кім? Дескриптор:
3-тапсырма Қасым Аманжоловтың «Өзім туралы» өлеңінің кез келген шумағын оқып, «Бұл шумақтағы мәселе бүгінгі күні өзекті ме?» деген сұрақ төңірегінде ой бөліседі. «Әдеби шеңбер» стратегиясы.
Қорытындылаушы – автор позициясы мен көтерген мәселесін қорытындылайды. Дескриптор: - қазіргі өмірмен байланыстырады 4-тапсырма Білімді бекіту. Ақынның адал, шыншыл мінезі өзімен бірге өлген жоқ, тамаша өлеңдерінде жүр. (Т. Ахтанов) Т.Ахтановтың сөзін негізге ала отырып 50-70 сөзден тұратын өз сыныптастарыңа арналған «Ақын өлеңдерінің халық үшін маңызы қаншалықты?» деген тақырыпта қысқаша ойтолғау жазыңдар. Дескриптор
Оқушылар сынып ішінде бір-бірін тыңдап, бағалайды. | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау. | |||||||||||||||||
Қосымша ақпарат: | ||||||||||||||||||
Дифференциация. Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау -Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қазақ әдебиеті, биология АКТ-мен байланыс. Презентация, бейнебаян ұсыныладыҚұндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||
Рефлексия |
Ойлану | Сабақты мақсатқа сай етіп құруда кейде мақсаттың саған жұмыс істеуге мүмкіндігі жетпей жатады. Ол үшін көп ойлауға уақыт керек. Бұл сабақта әдебиет теориясына көбірек көңіл бөлу керек болды. |
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?