Ш.Мұртаза «Тәуекел той» әңгімесі. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
Пән | Қазақ әдебиеті | |||||||||||||||||||||
Сабақ | 3-сабақ | |||||||||||||||||||||
Күні: | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 10Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Бөлім тақырыбы | Заман, дәуір тұлғасы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ш.Мұртаза «Тәуекел той» әңгімесі | |||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | жаңа сабақ | |||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру; | |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Оқушылардың бәрі
Оқушылардың көбі
Оқушылардың кейбірі
| |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Өзекті мәселе, дәуір тұлғасы, заман тұлғасы, авторлық идеялық мақсат, т.б. | |||||||||||||||||||||
Мектеп құндылықтары | Жауапты азаматтық позиция: өзіне патриоттықты қамтиды. Жауапты азаматтар адал, сындарлы әрі белсенді, олар тұтастық, сыни идеялар мен қоғамды дамыту, ұлт пен қоршаған ортаны қорғау үшін пікір алуандығын әкеледі, олар қазақша, орысша және шет тілдерінде сөйлейді. | |||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 15 минут Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут | Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады 1-тапсырма. Т Сынып топтарға бөлінеді. Алдыңғы сабақта оқылған Ш.Мұртаза «Тәуекел той» әңгімесінің мазмұны бойынша «Мәселелерді зерттеу ағашын» толтырады. Жұмыстың қорытындысын сыныпқа таныстырады. 2-тапсырма: ЖЖ Оқушылардан Авторға мәтін мазмұны бойынша «5 проблемалық сұрақ» құрастыру тапсырылады.
3-тапсырма: ЖЖ Кері байланыс: «Ішкі және сыртқы шеңбер» Жұптар ішкі және сыртқы шеңбер құрады. Сыртқы шеңбер сұрақ қоюшылар, ішкі шеңбер жауап берушілер ролдерін алады да, жұптар өз сұрақтарына жауаптар алады. Жауаптарды салыстырады. Жұмыстың соңында үздік ойлы жауаптар мен жауап иелерін таныстырады. Бағалау критерийі: ;
| «Мәселелерді зерттеу ағашы» Ш.Мұртаза «Тәуекел той» әңгімесі | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 8 минут | 4-тапсырма: «Әлемді өзгертуші идеялар:ТЕDx» форматындағы 2 минуттық монолог Монолог тақырыбы: «Неге бұлай?.. және Енді қалай?...» Оқушыларға еркін пікір айтуға мүмкіндік беріледі. Әңгіме мазмұны бойынша мәселенің туындау себебі мен шешу жолын ұсынылуы тиіс. Дескриптор:
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?