Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Сабақ жоспары
Сабақ : № 2 | Мектеп: Қарағанды қ. ХББ НЗМ | |||||
Күні: | Мұғалім: Жусупова А.А., | |||||
Сынып: 10L1 | Қатысқан оқушылар саны: 24 | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы | |||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | 10.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | |||||
Сабақ мақсаты: | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Драмадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану. | |||||
Бағалау критерийлері | Кейіпкерлердің қарым-қатынасын арқылы идеяны ашады. Шығармашылық жұмыста мәселені шешудің жоспарын ұсынады. | |||||
Құндылықтарды игерту: | «Мәңгілік ел» бағдарламасының «Зайырлы қоғам және жоғары» құндылықтары арқылы құрмет, ынтымақтастық, ашықтық қасиеттерін қалыптастыру | |||||
Пәнаралық байланыс: | Тарих | |||||
АКТ-ны қолдану дағдылары: | PowerPoint таныстырылымы қолданылады, ақпарат ғаламтордан алынған . | |||||
Тілдік мақсаттар: | Пән лексикасы және терминология: Сөздікте берілген. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: деген ойдамын, ойымызды жинақтайтын болсақ, біріншіден, екіншіден, сондықтан, өйткені | |||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы бірінші сабақ | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||
Сабақтың басы 5 мин | Тапсырма: «Миға шабуыл» әдісі. Мақсаты – топқа бөлу, назарларын шоғырландыру. Қиық суреттерді біріктіру арқылы топтасыңыздар; Сурет арқылы тақырыпты болжаңыздар; Сұрақтарға жауап беріңіздер:
Сабақ мақсатымен танысыңыз; Бағалау критерийлерін болжаңыздар. | Слайд 1-6, суреттер | ||||
Сабақ ортасы 10 минут 5 минут 20 минут 3 минут | 1-тапсырма. Мақсаты - Үзінді мазмұнымен танысу; Кейіпкерлермен танысыңыздар: Балым – Амангелді Имановтың жесірі; Мүсірепов – жазушы. Үзіндіні топта рөлге бөліп оқыңыз. Дескриптор Өз рөлін оқығанда кейіпкер сезімдерін жеткізеді. Саралау Оқушылар топта бір-бірінен, мұғалімнен қолдау алады. Қалыптастырушы бағалау Оқушылар бір-біріне «бағдаршам» әдісімен кері байланыс береді. 2-тапсырма. Мақсаты - Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; Кестені толтырыңыз. Дескриптор Кейіпкерлерді талдауда мәтіннен дәлел келтіреді. Саралау Оқушылар топта бір-бірінен, мұғалімнен қолдау алады. Тарих бойынша ғаламтор ақпараттарын пайдалану арқылы қолдау алады; Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерін жауап кілті бойынша тексереді. 3-тапсырма. Мақсаты - Драмадан алған үзіндіні шығармашылық жұмыстарда қолдану. Өзіңізді уақыт машинасымен 1929 жылға барып, аштықты болдырмау жоспарын ұсыныңыз. Дескриптор Жоспарында сол кездегі тарихи жағдайды ескереді; Мәселені шешу үшін бейбіт шараны ұсынады; Жоспардың тиімділігін дәлелдейді. Саралау Оқушылар топта бір-бірінен, мұғалімнен қолдау алады. Шығарма мәтінінен қолдау алады; Қалыптастырушы бағалау Оқушылар бір-біріне «бағдаршам» әдісімен кері байланыс береді. дәлелдейді. Басты сұрақ Болашақта аштықты болдырмау үшін не істеу қажет? | Слайд 7, драма үзіндісі (оныншы сурет) Шығарма үзіндісі, кесте, слайд 8, Үлестірме материалдар, слайд 8, | ||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия. Бүгінгі сабақта қандай өмілік білім алдым? Cабақта маған тапсырманы орындауға не көмектесті? Cабақта маған тапсырманы орындауға не кедергі болды? Маған қиындықтарды жеңу үшін не істеу қажет? Үй жұмысы Келесі сабақтағы үзінділерді сахналауға алдын ала дайындауға беруге болады. | Слайд 9 | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||
Дифференциация үш түрде іске асады: 1- оқушыларға қолдау көрсету мақсатында, сюжеттің мазмұны, сұрақтар, сөздік алдын ала беріледі. 2 – Тапсырмалар жұпта орындалып, оқушылар жауаптарын дайындауға бір-біріне көмектеседі. | Оқушылар жұмысын рубрика арқылы тексереді. Оқушылардың рефлексиясы арқылы біле аламын. | Сабақ ұлттық құндылықтарға, даму тұжырымдамасына қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. PowerPoint таныстырылымы, Active board қолданылады. | ||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | ||||||
Жалпы баға Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады. Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?