Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Тара қаласы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сыныбы: 10 T1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||
Тарау: | Жәркен Бөдеш «Жалғыз» поэмасы | ||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.2.4.1 - көркем шығармада көтерілген мәселелерге талдау жасау арқылы шығармашылық жұмыс (өлең, әңгіме ) жазу. | ||||||||||||
Сабақ мақсаты | Шығармадағы көтерілген мәселені талдай отырып, эссе жазады. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Тілдік міндеттер |
| ||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Тіл мен мәдениет, тарихтың ортақтығы, ынтымақтастық, құрмет | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | ||||||||||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым | ||||||||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта шығарманың сюжеттік-композициялық құрылымына талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсінді. | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | |||||||||||
Басы 3 мин | Қызығушылықты ояту «Жұптағы әңгіме» Оқушылар бір-біріне шығарма мазмұны бойынша 1 жуан, 1 жіңішке сұрақтар қойып, пікір алмасады. |
| |||||||||||
Ортасы 34 мин | Оқушыларға тарау тақырыбы, тілдік дағды мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. 1 мин 1-тапсырма. ТЖ «FILA» кестесін толтыру арқылы поэмада көтерілген мәселені талдау.
Дескриптор: - поэмада кездесетін негізгі деректерді табады; (кемі 5) - поэманың идеясын анықтайды; - көтерілген мәселені анықтайды; - мәселенің шешу жолдарын ұсынады; 2-тапсырма.Т/Ж Төменде берілген Ж.Бөдешұлының ойына қатысты қандай пікір білдіресіңдер? Не себепті олай айтты?
(Оқушылар өзара топта эссе жазу үшін шығарма бойынша проблемалық сұрақтарды анықтайды ) Шығармада көтерілген мәселе бойынша өзара топта проблемалық сұрақтар құрастырыңыздар 3-тапсырма. Ж Поэмада көтерілген мәселені талдап, мәселені шешудің жолдарын ұсынып эссе жазыңыз. Дескриптор: - эссе құрылымын сақтап жазады; - поэмада көтерілген мәселені талдайды; - мәселенің шешу жолдарын ұсынады; - сөз санын сақтайды; - тұрақты тіркестер мен мақал-мәтелдерді қолданып жазады; ҚБ Оқушылар тапсырманы орындап болған соң «Төрт сөйлем» әдісі арқылы бір-бірінің жұмыстарына кері байланыс береді. 1. Пікір. Эссе бойынша өзіндік пікіріңізді бір сөйлеммен жазыңыз. 2. Дәлел. Өз пікіріңізді бір сөйлеммен дәлелдеңіз. 3. Мысал. Пікіріңізді дәлелдеу үшін мысал келтіріңіз. 4. Қорытынды. Өз қорытындыңызды шығарыңыз. | Таратпа қағаз №1 | |||||||||||
Соңы | Оқушылар бүгінгі сабақтың үш сәтті тұсын атап өтеді де, өздерінің бір ұсыныстарын білдіреді. | ||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?