Ш.Айтматов «Боранды бекет» романы. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары.
Пән: | Қазақ әдебиеті | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||
Бөлім тақырыбы | Аңызбен өрілген көркем сөз | |||
Сабақтың тақырыбы | Ш.Айтматов «Боранды бекет» романы | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 10.1.4.1 - көркем шығармалардан алған үзінділерді ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселелермен байланыстыру; | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
| |||
Бағалау критерийлері | Шығарма үзіндісін ғаламдық тақырыптағы өзекті мәселемен байланыстырады. | |||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: адам мен табиғат, құл, мәңгүрт, қамқорлық Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: адамдар бауырластығы, қуыс кеуде, адамдық парыз | |||
Мектеп құндылықтары | Ынтымақтастық: өзіне жағымды қатынастарды дамыту, ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыру және сындарлы көзқарасты дамыту, өзара қарым-қатынастар құрған кезде сыни ойлай білу | |||
Осыған дейін меңгерілген білім | 10.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||
Сабақтың Басы 5 минут | Ұйымдастыру. Оқушыларға оқу мақсаты мен бағалау критерийі (дескриптор) таныстырылады. «Мәселелер тізбегі» Оқушыларға стикер таратылады. Әр оқушы стикерге шығармадағы мәселені жазып, тақтаға жапсырады. Ең өзекті мәселені анықтайды. Өзіндік пікір білдіріп, талдайды. | Слайд | ||
Сабақтың ортасы 10 минут 20 минут 3 минут | Т. «Журналистік сұрақтар» «Адамды қастерлей білу - қай заманда болсын қоғамның негізгі мәселесі» тақырыбы бойынша журналистік сұрақтар құрастырады. Топ ішінде алты сұрақ талқыланады: Кім? Не? Қайда? Қашан? Неге? Қалай? Берілген сұрақтар негізінде шығармадан үзінді келтіреді. Әр топтан бір ұтымды дәлел келтіреді. Кері байланыс: «Ең..» Мұғалім оқушыларға үзінділер ұсынады. Жазушының қөзқарасын, түйіндеген идеялық ойларын 6 қырынан тұжырымдайды. а) обьективтілігі; ә) шынайылығы; б) толықтығы; в) өзектілігі; г) құндылығы; ғ) түсініктілігі. «Эйдос –конспект» Жасау жолдары:
Кері байланыс. «Сәтті жұмыс» | Сұрақтар тізбегі А3 форматты қағаздар, маркерлер, стикерлер Мәтін үзінділері жазылған қима қағаздар | ||
Сабақтың Соңы 2 минут | Рефлексия 3-2-1 Өзіңіз жақсы түсінген 3 мәселе Қиындық туғызған 2 мәселе Туындаған 1 сұрақ |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?