Оразақын Асқар «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Парасат пайымы | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10 әдебиет | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Оразақын Асқар «Шетте жүрген бауырларға» өлеңі | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.3.1 - көркем шығармада ғы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Өлең мазмұны бойынша лирикалық кейіпкердің бейнесін ашу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Өлең мазмұны бойынша лирикалық кейіпкердің бейнесін аша алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Азаматтық, адамгершілік, патриоттық тәрбие беру; өмір бойы білім алуға дайындау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих пәні | |||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтамен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 15 мин | Оқушыларды түгендеу; Сабақ мақсаты, бағалау критериймен таныстыру; Назарларын сабаққа аудару; Санамақ әдісі бойынша 4топқа бөлінеді; «Шетте жүрген бауырластарға» өлеңі таратылады; «Ми шабуылы» Сөйлеп тұрған кім? Өлеңнің тақырыбы мен идеясын не? Бүгінгі күнде елге қайта оралған қандастардың жай-күйі қалай? Оларға қаншалықты жағдай жасалған? | http://bilim-all.kz/olen/2854--SHette-zhurgen-bauyrlastarga | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 22 мин | 1-топ. Оқушылар өз ойын білдіре отырып, өлең сөзін қара сөзге айналдырып жазады. Дескрипторлар: Өлеңді қара сөзге айналдыра алады; Өз көзқарастары мен ой-пікірлерін білдіреді.
2-топ. Концептуалдық кесте:
Дескрипторлар: Кейіпкердің өмірге деген қызығушылығы мен бойындағы қасиетін жазады; Кейіпкерге баға береді. 3-топ. Зерттеңіз. Кейіпкер қандай адам? Жауабыңызды тезистер мен дәлелдер арқылы жеткізіңіз. Ол үшін «1 тезис, 3 дәлел» кестесін толтырыңыз.
Дескрипторлар: Кейіпкер бойындағы қасиеттерді анықтайды; нақты дәлелдер келтіреді. 4-топ. РАФТ кестесін толтырады.
Дескрипторлар: Тақырыпты ашады; ішкі сезімін көрсете алады; образға еніп оқиды. Бағдаршам түстері арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | «Сезімнен туған ойлар» стратегиясы 1 –қадам: 1 оқушы тақтаға шығып, сабақ туралы пікірін айтады, бұл пікірді, рефлексияны, ауызша емес, тақтада сурет салып, яғни суреттің бір шағын бөлшегін ғана бейнелейді. 2 – қадам: Басқа оқушылар кезек - кезек шығып, осы суретті жалғастыруы тиіс. 3 – қадам: Нәтижесінде қандай сурет салынғанын, осы суретке сәйкес қандай ой қорыту пайда болғанын алғашқы оқушының бастапқы пікірмен салыстырыңыз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?