Ә.Кекілбаев «Аңыздың ақыры» повесі. Қазақ әдебиеті, 10 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.
САБАҚ: 7 Қазақ әдебиеті | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||
Сынып: 10Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||
Бөлім: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ә.Кекілбаев «Аңыздың ақыры» повесі | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | А/И Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау | ||||||||||||||||||||||||
Бағалау крит ерийлері | - шығармадағы автор идеясын анықтай алады; - шығарманың өмір шындығымен байланысын айқындау алады | ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар түсінеді және сипаттайды... Тақырыпқа байланысты қолданатын тіркестер: Менің білетінім... Менің ойымша... Екінші жағынан... Мен ол мәселені мына жағынан қарастырғанды дұрыс көремін... Менің пайымдауым бойынша... | ||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Өз сөздік қорларын дамытады және грамматика мен пунктуация аспектілерін жақсартады. | ||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Сәлемдесу. Оқушылар түрлі-түсті таяқшаларды алу арқылы үш топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту: Ой сергек Берілген авторлардың тақырыпқа қатысты көзқарастарына болжау жасайды | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Тапсырма. Шығармадан берілген үзіндіні мұқият оқып, әміршінің ішкі жан дүниесін берудегі автордың идеясын өмір шындығымен байланыстыра отырып айқындаңыз
ТЖ. Әмірші арқасынан ауыр жүк түскендей, орнынан атып тұрды. Шуылдақ тобырдың айтып жүргені, шынында да, миға қонады. Біресе күлімдеп жайнап шығатын, артынша-ақ өкпелеген жас баладай жәудірей қалып, қырық құбылып тұратын мынау сиқыр мұнараны тек аспан астындағы ең ауыр тәж бен ең биік тақты иемденген бұның ғана астанасында тұруға лайық екені де рас. Ондай әсем мұнараны басқа қалаларға да салып, бағасын түсірмеу керек дегендерінің де әбден жаны бар. Ендеше мынау жарық жалғанда енді мұндай мұнара салынбауға тиісті. Ондай аса сирек өнер қонған бір туар шеберлердің қашанғы киетін кебін әлгі жас жігіт те кисін. Қай-қай Әмірші де ондай шеберді өзінен басқа ешкімнің қолына түсіргісі келмейді. Ендеше сол көп шуылдақтың дегендері-ақ болсын! Дәл мынадай көрікті мұнара бәрібір аңыз таратпай тұра алмайды. Ендеше оған лайық аңыз табылды. Естіген құлақтың қай-қайсысына да бірден қона кететін әбден қисыны бар.
Кері байланыс.
Үйге тапсырма: «Аңыздың ақыры» повесін қайталап оқып келуге | ||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушылардың өздігінен өзденіп жұмыс жүргізуіне ықпал етемін. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Сырттан бақылау арқылы, өз-өздерінің бірін-біріне бағалату арқылы тексеремін. | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс Өз бетімен топта тиімді жұмыс жасауға, өзін-өзі жетілдіру және дамыту қажеттілігін сезінуге ықпал етемін. | |||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?