Нысанбай жырау «Кенесары – Наурызбай». Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары. 2-сабақ.
САБАҚ: 2 | Мектеп: | ||||||||||
Мерзімі: | Оқытушының аты-жөні: Угыбаева Г.А. | ||||||||||
СЫНЫП: 9 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: 18 | Қатыспағандар: 0 | |||||||||
Бөлім | Тарихи шындық пен көркемдік шешім | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Нысанбай жырау «Кенесары – Наурызбай» | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау; | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушы
Көптеген оқушы
Кейбір оқушы
| ||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминалогия: Шығармадағы психологизм, әдебиеттегі психологизм, автор ойы, мінез толқынысы Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: кейіпкерінің ішкі жан әлемін ашуда автор әр түрлі көркемдік тәсілдерге жүгіне отырып... көркем туындыға тән шындық... әр кейіпкерінің ішкі әлемі мен ішкі ойын шебер бере алған автор... адам табиғаты жан-жақты танылып, оның ішкі жан дүниесіне тереңдей ену мүмкін емес, бірақ... | ||||||||||
Мектеп құндылықтары | Өмір бойы оқу: білуге құштарлық, шығармашылық және оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу, ақылын, денесін, қарым-қатынас пен мінезді ұдайы дамыту. Өзіне оқушылардың өз бетімен оқуына ықпал ететін икемділік мен дағдыларды дамытуды қамтиды. | ||||||||||
Алдыңғы сабақта | шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасады; | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздері | |||||||||
Сабақтың басы 4 минут | Сынып оқушылры 4 топқа бөлінеді. Слайд арқылы Нысанбай, Кенесары, Наурызбай, Ағыбай есімдері беріледі. Оқушылар есімдерге қатысты оқиғаларды, әрекеттерді атайды. Шығарма оқиғасын кімдердің қаншалықты түсініп оқығаны анықталады. Оқу мақсаты таныстырылады. | Слайд | |||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 2 минут 3 минут 6 минут 3 минут | Т. Оқушыларға шығарма үзіндісі беріледі, топтар «Ривин кестесімен» жұмыс жүргізеді. Ривин кестесі
Әр топ өзінің кестесі бойынша сөйлейді; Ф. Келесі бір топ ауызша бағалайды. Кері байланыс Сағат дос ЖЖ Оқушылар кездесу уақытын, өзі кездесетін адамды белгілейді. Шығармадағы кейіпкерлердің жан дүниесін, ішкі сезімін терең ашып көрсетуге бағытталған 1 сұрақ дайындайды. Кездесу кезінде жұптар өз сұрақтарына жауап алады. Берілген тіркестерді қолданады: кейіпкерінің ішкі жан әлемін ашуда автор әр түрлі көркемдік тәсілдерге жүгіне отырып... көркем туындыға тән шындық... әр кейіпкерінің ішкі әлемі мен ішкі ойын шебер бере алған автор... адам табиғаты жан-жақты танылып, оның ішкі жан дүниесіне тереңдей ену мүмкін емес, бірақ... Кері байланыс Кездесуден кейін қандай ой түйдіңіз? Қай сағаттағы кездесу маңыздырақ болды? Неліктен? | Слайд Слайд | |||||||||
2 минут | Кері байланыс. «Сабақ туралы 1 пікір» |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?