Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі». Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары. 5-сабақ.
Пән | Қазақ әдебиеті | |||||||||||||||||||||
Сабақ | 5-сабақ | |||||||||||||||||||||
Күні: | ||||||||||||||||||||||
Сынып: 9Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||
Бөлім тақырыбы | Тарихи шындық пен көркемдік шешім | |||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» | |||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | жаңа сабақ | |||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; | |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Оқушылардың бәрі
Оқушылардың көбі
Оқушылардың кейбірі
| |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Автор бейнесі Автор бейнесінің идеялық тұтастырушы рөлі | |||||||||||||||||||||
Мектеп құндылықтары | Жауапты азаматтық позиция: өзіне патриоттықты қамтиды. Жауапты азаматтар адал, сындарлы әрі белсенді, олар тұтастық, сыни идеялар мен қоғамды дамыту, ұлт пен қоршаған ортаны қорғау үшін пікір алуандығын әкеледі, олар қазақша, орысша және шет тілдерінде сөйлейді. | |||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | әдеби шығармадағы психологизмді анықтау | |||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 15 минут Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут | Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады 1-тапсырма. Т Сынып топтарға бөлінеді. Ұсынылған мәтінді оқып (Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді), мәтін мазмұны бойынша «Мәселелерді зерттеу ағашын» толтырады. Жұмыстың қорытындысын сыныпқа таныстырады. 2-тапсырма: ЖЖ Оқушылардан Авторға мәтін мазмұны бойынша «5 проблемалық сұрақ» құрастыру тапсырылады.
3-тапсырма: ЖЖ Кері байланыс: «Ішкі және сыртқы шеңбер» Жұптар ішкі және сыртқы шеңбер құрады. Сыртқы шеңбер сұрақ қоюшылар, ішкі шеңбер жауап берушілер ролдерін алады да, жұптар өз сұрақтарына жауаптар алады. Жауаптарды салыстырады. Жұмыстың соңында үздік ойлы жауаптар мен жауап иелерін таныстырады. Бағалау критерийі:
| «Мәселелерді зерттеу ағашы» Ш.Уәлиханов «Ыстықкөл күнделігі» үзінді | ||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 8 минут | 3-тапсырма: ЖЖ Кері байланыс: «Ішкі және сыртқы шеңбер» Жұптар ішкі және сыртқы шеңбер құрады. Сыртқы шеңбер сұрақ қоюшылар, ішкі шеңбер жауап берушілер ролдерін алады да, жұптар өз сұрақтарына жауаптар алады. Жауаптарды салыстырады. Жұмыстың соңында үздік ойлы жауаптар мен жауап иелерін таныстырады. Бағалау критерийі:
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?