Бұқар жырау «Тілек». Қазақ әдебиеті, 9 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді «Қазақ тілі мен әдебиеті» ӘБ жетекшісі ________ |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Атадан қалған асыл сөз | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бұқар жырау «Тілек» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.2.1 автор бейнесінің идеялық-стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Шығармадан алынған деректер арқылы автор рөліне талдау жасау; Автордың пікіріне, өзгенің көзқарасына өзіндік бағасын беру; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Шығармадан алынған деректер арқылы автор рөліне талдау жүргізеді; Автор пікіріне өзгенің көзқарасымен салыстыра отырып өзіндік бағасын береді; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| • Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік • Құрмет • Ынтымақтастық • Еңбек және шығармашылық • Ашықтық • Академиялық шыншылдық • Өмір бойы білім алу • Әлемдік азаматтық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих, философия | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта арқылы бейнежазба тамашалайды, тапсырмалармен танысады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | «Балаби мен Сырым» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 15 мин | Шығарманың аудионұсқасын тыңдау, тыңдай отырып маңызды ақпаратты түртіп отыру. №1 тапсырма Топ құрамындағы оқушылардың әрқайсысы тапсырма түрлерін бөліп алады, қорытындысында жұмыстарын біріктіріп, кестені толтырады. F/ Дерек/ – шығармадан автор бейнесін ашатын деректер жинау; I /Пікір/– автор туралы өзінің ой- пікірі; L /Сұрақ/– автор тұлғасын ашатын сұрақтар; A /Іс-әрекет/– автордың өз көзқарасын білдіруде қолданған тәсілі .
Дескрипторлар: Шығармадан деректер табады; Автор тұлғасын ашатын сұрақтар құрады; Автордың бейнесін анықтайды; Автор турал өз пікірін білдіреді; Бағалау. Бағалау критерийлері, дескрипторлар бойынша бағалау жүргізіледі. №2 тапсырма Р. Кенжемолдаевтың шығарма туралы талдау мақаласымен таныса отырып, түпнұсқамен салыстырады. Әр топ өзіне берілген тілек нөмірі бойынша жұмыстанып, топқа таныстырады. (Түпнұсқа да, мақала да оқушыларға таратпа материалдармен таратылады. )
Дескрипторлар: Автор пікірін түсінеді; Бағалай алады; Өзіндік көзқарасын білдіреді; Өзгенің пікірін саралайды; Бағалау. Бағалау критерийлері, дескрипторлар бойынша бағалау жүргізіледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс. «4 күйім» әдісімен кері байланыс жүргізу. Оқушы сабақ барысындағы өзінің 4 күйіне баға береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралаудың тереңдету қағидасы оқушыларға түпнұсқамен қатар, мақала арқылы өзгенің көзқарасымен таныса отырып, өзқіндік пікірін айтқызу арқылы жүзеге асады. | Оқушылар нақты критерийлер мен дескрипторларға сүйене отырып, өз –өздеріне, өзге топтарға баға береді. | Қауіпсіздік техникасы ережелері сақталады. Кабинеттегі үстелдер мен орындықтар оқушылар үшін жайлы орналастырылған, кабинет желдетіліп, жарықпен қамтамасыз етілген. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?