Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі. Қазақ әдебиеті, 8 сынып, сабақ жоспары. 10-сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мерзім: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта жүзеге асырылатын мақсаттар (Оқу бағдарламасына сілтеме) | А/И4. Шығармашылық жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | «Сарыарқа» өлеңінің жанрын өңдеп креативті жазады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Сөздер мен сөз тіркестер: Зар заман, толғау, жан күйзелісі Пән лексикасы және терминология: креатив, жанр, шығармашылық Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша...., мен оны былай түсіндіремін....., себебі....., оған мынандай дәлел келтіре аламын...., мәселенің шешеу жолдарын ұсынар болсам,...., қорыта келе,....... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Туған жер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, география, этнография | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Мұрат Мөңкеұлы «Сарыарқа» өлеңі Креативті оқу мен жазу ұғымдары бойынша ақпараттар аясын кеңейту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-6 7-8 | Қызығушылықты ояту Анықтама бюросы
Ақпараттар: Ақынның өзі, батырлар, жыраулар, қалалар, өзендер, тұрмыс-тіршілік, төрт-түлік мал түрлері, заман, жер-су атаулары, т.б. туралы. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты талқыланады, таныстырылады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 9-19 20-31 32-35 | 2-тапсырма. Автор көзқарасы Оқушылар топта «Анықтама бюросынан» ақпараттарды пайдалана отырып, автордың «Үш қиян» және «Сарарқа» өлеңдеріндегі қарама-қайшылықты анықтайды. Автор көзқарасын талдайды.
2-тапсырма. Шығарманы синтездеу Автордың қауіп пен күйінішке толы іс-әрекетімен келісетін не келіспейтінін бес дәлелмен көрсетеді.
Оқушылар М.Мөңкеұлының «Сарыарқа» өлеңінде көтерліген мәселелерді синтездей отырып, шығарманың жанрын өзгертіп «Сарыарқаның тарихы» тақырыбында тарихи оқиға жазады. Өздік бағалау.
| презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 36-40 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны, берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушылардың алдына қандай міндеттемелер қоясыз? | Сіз оқушылардың сабақ барысындағы білім деңгейін Бағалау үшін қандай әдіс-тәсілдерді пайдаланасыз? | Техника қауіпсіздігі мен денсаулықты сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, оқу материалдарын таңдау және ресурстармен жұмыс жасауда оқушының жеке қабілетін ескеріп, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдалан ыңыз. | Денсаулықты сақтау технологиялары. Белсенді әдіс-тәсілдер мен сергіту жаттығулары. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?