Төлен Әбдіков «Қонақтар». Қазақ әдебиеті, 7 сынып, сабақ жоспары.
САБАҚ: 6 | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||
Бөлім тақырыбы | Т.Әбдіков «Қонақтар» | ||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | ||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.А/И1.Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру. | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
| ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Шығармадағы эпизодтарды салыстырады. Кейіпкерлер іс-әрекеттерін салыстырады. | ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: сағыныш, үміт, ата-ана, немере, арман,адамгершілік,кәрілік, сезім, курорт, реніш; Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: перзенттік парыз, қартайған ата-ана, отбасылық құндылық, үміт оты | ||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану | ||||||||||||||||||
Мектеп құндылықтары | Өзіңе және қоршаған ортаға деген сыйластық Ынтымақтастық Жауапты азаматтық ұстаным | ||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Тілдік түсінік пен дағдыларға ( түсіну/жауап беру) сүйенеді. | ||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||
8 минут | Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру; Алдыңғы біліммен байланыстыру. Бетпе –бет әдісі. Оқушылар бір –біріне қарама-қарсы тұрып, шығарманың мазмұнына байланысты сұрақтарын қоя бастайды. Сұраққа жауап бере алмаған оқушы орнына отырады. Сұраққа сүрінбей жауап берген оқушы анықталады. Жұлдызшамен бағаланады. Бұл әдіс оқушының шығарма мазмұнын қаншалықты меңгергенін көрсетеді. | 1-слайд Жапсырма жұлдызшалар | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 8 минут 5 минут | Т. Әр топқа шығармадан үзінділер беріледі. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны... Әр топтың мүшелері үзінді бойынша өз сезімдерін жеткізеді. ЖЖ. Оқушылар үзіндідегі ақпараттарды маңыздылық аймағына орналастырады. Маңыздылық аймағы Ішкі шеңбер –ең маңызды Ортаңғы шеңбер –маңыздырақ Сыртқы шеңбер –маңызды емес Кері байланыс: Сіз неліктен осы бөлігін маңызды деп таптыңыз? Бәріміздің ойымыз бірдей болуы мүмкін бе? Т. «Кейіпкер ерекшелігі» 1-топ: Ерғабыл ата мен Сапабек (баласы) 2-топ: Сапабек пен Жеңіс (Ерғабыл атаның немересі) 3-топ: Әже мен Тома (келін) 4-топ: Сапабек пен Аспандияр (әнші жігіт) Әр топ берілген кейіпкерлердің шығармадағы іс-әрекеттерін салыстыра отырып талдау жасайды. Шынайы өмірмен байланыстыра отырып қорытынды пікір білдіреді.
Әр топ бір-бірін бағалау критерийі арқылы бағалайды. | http://kitap.kz/book/6197-tolen_abdikov_qonaqtar/6197-tolen_abdikov_qonaqtar 2-слайд А3 форматты қағаз, маркер Бағалау парағы | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 минут | Рефлексия: Мені ... қуантты. Мені ... таң қалдырды. Мені ... ойландырды. Мен ... көп мәлімет білдім. | Смайлик/стикер | |||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмаберудікөздепотырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықтымеңгергенінқалайтексересіз? | Пәнаралықбайланыс Қауіпсіздікережелері АКТ-мен байланысҚұндылықтарменбайланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||||||||
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. | Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? | |||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен? |
| ||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сәттіөткенекінәрсеніатапкөрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандайекінәрсесабақтыңодан да жақсыөтуінеықпалынтигізереді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақбарысындасыныпнемесежекеоқушылартуралыменіңкелесісабағымадайындалуүшінқажетболуымүмкінқандайақпараталдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?