Абайдың жетінші қарасөзі. Қазақ әдебиеті, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Абайды оқы, таңырқа! | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 6 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Абайдың жетінші қарасөзі | ||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | Көркем шығармадағы образ 6.1.3.1-әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы орындай алады: Шығармадағы кейіпкерлердің тұлғалық болмысын таниды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме беру арқылы салыстырады. Кейбір оқушылар орындай алады: Шығармадағы кейіпкерлер типтерінің жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтайды.. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білім алушы
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: кейіпкер, мінездеме, метафора, эпитет т.б. | ||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Адамгершілік,құрмет | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация ,интерактивті тақта | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру дағдылары қалыптастырылды. | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||
Басы 10 минут | Қызығушылықты арттыру Оқушылар ел,бала,дін,ғылым,мал сөздері арқылы топтасады. «Интелект картасы» тәсілімен топта үй тапсырмасы пысықталады.
«Бағдаршам» әдісімен бағаланады. Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. | Интелект картасы | |||||||||||
Ортасы . 25 минут | Тыңдалымалды тапсырма. «Болжау» Ана, бала,мінез сөздері Абай атаның жетінші қара сөзіне тірек болады. Осы сөзінде не туралы айтылады деп ойлайсыздар? Жетінші қара сөзін тыңдату. https://bilimland.kz/kk#lesson=15813 (10-сынып) «Үштік» әдісі Әр кейіпкердің бейнесін сипаттайтын 3 сын есім не етістік жазады. Жұптық бағалау Дескриптор: кейіпкерлер бейнесін сипаттай алады сипаттауда 3 сын есім немесе етістік қолданады. Сергіту сәті . «Көңілді күн» әуеніне билету. «Кейіпкерлердің типтерін сипаттау» Кейіпкер Іс-әрекеті Кейіпкер бейнесін ашатын сөздер Бағалау критерийі: Кейіпкерлер іс-әркетінен типтік тәсілді анықтайды. Кейіпкер бейнесін ашуда бейнелі сөздерді таба алады. ҚБ. Топтық бағалау. Сабақты бекіту. «Кейіпкерге хат» Жалқау кейіпкерге ұсыныс хат жазыңыз.50-60 сөз | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс | Презентация | |||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||
Оқушыларды мақтап, қолдау көрсету сабақтың өн бойында жүргізіледі. Қабілетті оқушылардың сыныптастарын қолдауына ықпал етемін және оларға күрделі тапсырма беруді көздеймін. | Кері байланыс, Бағдаршам әдісі, дескрипторлар арқылы тақырыпты меңгергенін анықтаймын. | Тарих пәнімен байланыстырылады. Оқушылардың денсаулығына көңіл бөлу мақсатында сергіту жаттығуы жасатылады. Ынтымақтастық, құрмет құндылықтары дамытылады. | |||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?