Абай қарасөздері. Қазақ әдебиеті, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... | Мектеп: | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||
Сынып: 6 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
| |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | А/И1. Әдеби шығарманың композициясы 6.2.1.1 - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Шығарманың композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызын түсіндіру | |||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылардың жатқа оқу дағдысын қалыптастыру; Сұрақтарға нақты жауап беруге дағдыландыру; Шығарманың мазмұнын композициялық тұрғыдан талдауды үйрету. | |||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, құрмет | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы, дене тәрбиесі, география | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Ғаламтордан бейнебаяндарды пайдалану, презентациямен жұмыс | |||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
| |||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||
Басы 2 минут 5 минут 5 минут Ортасы 12-15 минут | Қызығушылықты ояту
Мағынаны тану. Оқы. Жұпта талда
Оқушыларды 6 топқа бөліп отырғызып, 6 қызмет жазылған бүктелген қағаздарды алдына тастаңыз. Олар қағаздарды алып, ашып, өздерінің қызметімен танысады. Қызмет түрлері: Зерттеуші басты кейіпкердің мінезін, басты оқиғаны зерттейді. Баяндап беруші қарасөзде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлін талдап айтып береді. Сұрақтар құрастырушы қарасөзде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі бойынша сұрақтар дайындайды. Сұрақтар төменгі және жоғары деңгейлі болуы қажет. Сілтемелер табушы қарасөздерде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөліне сәйкес афоризмдер мен мәтелдерді табады. Бейнелеуші - қарасөздерде көтерілген мәселенің әлеуметтік рөліне байланысты сурет салады. Дәнекер – негізгі идеялар мен мен оқиғаларды бүгінгі өмірмен байланыстырады. 3-қадам: Оларға қарасөздер бойынша жұмыс жасауға уақыт беріңіз. 4 – қадам: Оқушылар топта жүзеге асырған жұмысын сынып алдында қорғайды. Бағалау.Оқушылар дескриптор бойынша әр топты бағалайды.
| |||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс
Үйге тапсырма:
| |||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||
Берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау, берілетін уақыт, қолданатын дерек көздеріне байланысты бөліп оқыту. Бөліп оқыту сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. Топтағы оқушылардың жеке қабілет ерекшеліктерін ескере отырып, тапсырманы саралап (дифференциация) даярлау. | Бірнеше тапсырмаларды жоспарлау кезінде олардың бір-бірімен байланысты болуына баса назар аударамын. Мысалы, бірінші тапсырмада ақпарат берілсе, келесі тапсырманы сол алған ақпараттарды қолдануға құрамын. | Дене тәрбиесі мен Қазақстан тарихы, география пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет құндылықтары көзделеді. Оқушылардың денсаулығына көңіл бөлінеді: партада дұрыс отыру, тақтадағы ақпаратты жақсы көру үшін ыңғайлы отырғызу т.б. | ||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?