Ы.Алтынсарин. Дүние қалай етсең табылады? Қазақ әдебиеті, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: | «Тәрбиенің қайнар бұлағы» | Мектеп:
| |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: | 5 Т1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» | ||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау | ||||||||||||||
Жетістік критерийі |
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | диалект сөздерді сөздерді жатқа айта алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: әйдік, реуішті | ||||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойы білім алу, Құрмет, Ынтымақтастық. | ||||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Шет ел әдебиетіндегі еңбек тақырыбы бойынша шолу жасау. | ||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Презентация | ||||||||||||||
Өмірмен байланыс | Еңбек етуге шақыру. | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қоғам, қазақ тілі. | ||||||||||||||
Алдыңғы білім | А/И1. Әдеби шығарманың композициясы | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||
Сабақтың басы Ой шақыру 4 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. «Кейіпкерді тап» ойыны. Ортаға 3 оқушы шығады. Әр бір оқушының артына кейіпкердің есімі жабыстырылады. Оқушы сыныпқа сұрақ қою арқылы кейіпкерді табу керек. Ескерту. Оқушы сыныпқа тек жабық сұрақ қоя алады. Сейтқұл, Атымтай Жомарт, Антон, Санамақ арқылы 4 топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. | слайд | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 4 минут 6 минут 7 минут 6 минут 8 минут 4 минут 3 минут | Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру. Жұптық жұмыс. «Шумақты толықтыр» _____________________ , ________________ еңбек. _____________________ , ______________ жеңбек. Талқылау. Тапсырма. Топтық жұмыс. Әңгіме бойынша қалып қойған сөздерді табу. 1.Француз жұртының бір білімді......... 2 . ......қайыр сұрап алып жүруші еді. 3.Қасымдағы кісі тоқтап, тұрды да............ 4.Сонда ойыма түсіп,.................. 5. Ел ішінен........... сұрап жиып жүрдім. 6. Сен қарауға еп есті кісі көрінесің......... көрінеді. 7. Ол шүберектерді алып, .............сатады. 8. .............деген үлкен школда оқып жүргенде жігіт күнімде. 9. ................. мен саған ақыл айтайын. 10. Версаль қаласындағы қайтып тұрушы едім. Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық жұмыс. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті Тапсырма. Топтық жұмыс. «Концептуалдық кестемен» жұмыс
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық бағалау. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті Шығармашылық сауал.
Талқылау АА+ «Екі бетті күнделік» стратегиясы. Портрет, мінездеме, көркемдегіш құрал қоса отыра жазуы керек. Жетістік критерийлері:
| Слайд Үлістірмелі қағаз, Слайд Слайд http://bilimland.kz/kk/content/lesson/7527 слайд | |||||||||||||
Сабақтың аяғы 3 минут | Рефлекция «Тазалық» ойыны түрінде алу. Оқушыларға бір парақ беріледі. Онда суреттер салынған. Чемодан (суреті) қоқыс жәшігі (суреті) еттартқыш (Суреті) - Құрметті оқушылар, бүгінгі тақырып бойынша алған керекті ақпараттарыңызды чемоданға салыңыздар (жазыңыздар), бүгіні сабақтағы керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне салыңыздар (жазыңыздар). Ал бүгіні ақпараттың ішінде әлі оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқышқа салыңыздар (жазыңыздар) | слайд | |||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды