Ы.Алтынсарин. Атымтай Жомарт. Қазақ әдебиеті, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: | Ы.Алтынсарин. Атымтай Жомарт. | Мектеп:
| Қостанай қ. ФМБ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 5 Т1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Атымтай Жомарт қандай кейіпкер? | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | А/И1. Әдеби шығарманың композициясы Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ Б/С2.Заманауилығы мен жаңашылдығы. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. Б/С2.5. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау. | |||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Портрет, бейне, образ, мінез | |||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Адамгершілік, жомарттық ұғымдарын түсінеді | |||||||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Жомарт тұлғалар, адам күні адаммен, достық, ынтымақ ұғымдары барлық халық үшін маңызды | |||||||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Өмірмен байланысы | Адам бойындағы ізгілікті дәріптеу | |||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет, тарих | |||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Атымтай Жомарт әңгімесінің тақырыбы мен идеясы | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | Қызығушылықты ояту. Оқушылар өздері білетін адамгершілік туралы мақал-мәтелдерді айтады. Сабақтың тақырыбы мен күтілетін нәтижелері айқындалады. Топқа бөліну. (Адами қасиеттер арқылы) | Слайд | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут
10 минут
10 минут
10 минут
3 минут | Мағынаны тану. Ой шақыру. Мінез дегеніміз не? Мінездің қандай түрлері бар? Кеіпкер, образ, бейне, портрет ұғымдары жайлы не білесіздер? Тапсырма. Топтық жұмыс. Кестемен жұмыс.
Жетістік критерийі: 1.Әңгіменің негізгі идеясын ескере отырып құндылықтарды анықтайды; 2.Өз көзқарасын дәлелді жеткізеді; 3.Көркемдегіш құралдардың қолданылуын түсіндіреді. Талқылау. Топтық бағалау. Тапсырма. ЖЖ. Кейіпкерлерге портреттік мінездеме беріңіз:
Жетістік критерийі: 1.Кейіпкерлерге мінездеме береді; 2.Кейіпкерлерді салыстыра өз пікірін нақты жеткізеді; А,А+ Мінездеме көркемдеп жеткізеді. (Дифференциация) Талқылау. Жұптық бағалау. Тапсырма. Жеке жұмыс. «Концептуалдық кестемен» жұмыс. ҚБ.
Жетістік критерийі: 1.Пікірін дәлелді жеткізеді; 2.Бүгінгі күнмен салыстырады; Кері байланыс. Өзін-өзі бағалау. Мұғалім пікірі. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? | Слайд | ||||||||||||||||||||||||||||
Үй жұмысы | Атымтай Жомарт сияқты қандай кейіпкерлерді білесіздер? (Көркем шығарма. Зерттеу.) | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?