Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция. Шешендік сөздер. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ. 1 нұсқа.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
БӨЛІМ: Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция. Шешендік сөздер. Сөзталас. Ресми ісқағаздар стилінің тілдік ерекшеліктері
Пән: ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ | Мектеп: | ||||||||||||||
Күні:__________ 2-сабақ, 45 минут | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар: _________ | Қатыспағандар:___________ | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Шешендік сөздер | ||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру | ||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлеу, тыңдаушыларға ықпал ете білу, шешен сөйлеу. 11.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. | ||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлей алады. Тыңдаушыларға ықпал ететіндей шешен сөйлейді. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктерін сөйлеу мәнеріне сай қолдана алады. | ||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Барлық оқушылар: Мәтінді мұқият тыңдап, тыңдалым материалындағы ақпараттардың қажеттісін жазып алады. Оқушылардың көбісі: Жұпта жасаған болжаулары бойынша өз ойын, көзқарасын жан–жақты тұжырымдап, дәлел арқылы дамытып айта алады. Коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында дұрыс сөйлей алады. Оқушылардың кейбірі: Жұпта талдай отырып, үзіндіде кімнің шешендік сөзі берілгендігіне болжам жасай біледі. Тыңдаушыларға ықпал ететіндей шешен сөйлейді. | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар түсінеді және сипаттайды... Тақырыпқа байланысты сөздер және терминдер: шешендік сөздер, даналық, астарлы мағына, терең ой, тапқырлық, ұтқыр шешім, сөз бастау, әділ, тура, т.с.с. Тақырыпқа байланысты қолданатын тіркестер: Менің ойымша ... Бір жағынан ... Мен осы көзқараспен ... келісемін/келіспеймін. Себебі ... | ||||||||||||||
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | Жауапкершілік (жұптың әр мүшесінің тапсырманы жауапкершілікпен орындауы). Құрмет (әр жұптың ойына, пікіріне құрметпен қарауы, ұлттық құндылықтармызға деген құрмет). | ||||||||||||||
Қысқартулар | Ж – жекелеме жұмыс Ж/Ж – жұптық жұмыс Т/Ж – топтық жұмыс С/Ж – сынып жұмысы | ||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер, қажетті құралдар | |||||||||||||
Сабақтың басы 1 минут 2 минут 2 минут 2 минут 1 минут | Ұйымдастыру және сабақтың мақсатын айқындау кезеңі: І. Амандасу - Сәлеметсіздер ме, оқушылар? ІІ. Оқушыларды түгендеу
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру ІҮ. Өткен сабақты еске түсіру, жаңа сабақ мақсатын айқындау (оқушыларға доп лақтыру арқылы өткен сабақты еске түсірту):
Ү. Қызығушылықты ояту: жұптастыру
Бағалау критерийі:
| доп стикер кесте | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 4 минут 3 минут 3 минут 9 минут 6 минут 2 минут 1 минут 2 минут | Мағынаны ашу кезеңі: 1-қадам. Тыңдалымалды тапсырмасы Ж/Ж
Бағалау критерийі:
2-қадам. Тыңдалым С/Ж Оқушылар «Елдің құты қайда болады?» тақырыбында ұсынылған шешендік сөзді тамашалайды. Бағалау критерийі:
3-қадам. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Ж/Ж
Бағалау критерийі:
Дифференциация: Мұғалім нәтиже бойынша (бір уақытта әр оқушы әртүрлі көлемде өз ойын айта алуы) және берілген тақырыптар бойынша (сөздер, сөз тіркестері мен сөйлемдерді орынды қолдана білуі) саралайды.
4-қадам Қорытындылау Біз бүгін сабақта жаңа ... алдық. Біз ... үйрендік. Жаңа сабақ ... өтті. 5-қадам Бағалау Жеке және жұптық жұмыстарын бағалау критерийлеріне сай өзара бағалайды.
6-қадам Үй тапсырмасы Үш бидің бірінің шешендік сөзін жаттап келу және түсініксіз сөздермен жұмыс жасау. Бағалау критерийі:
| сұрақтар тізбегі https://www.youtube.com/watch?v=OVozfQvJN7o презентация бағалау критерийі презентация презентация | |||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Кері байланыс Қолдарының суретін салып, мәтінге байланысты ұсыныс-тілектерін жазады.
| презентация | |||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||
Дифференциалау | Бағалау Бағалау критерийі арқылы жеке, жұпқа жұмыс тапсырмасын ұсынамын. | Пән аралық сілтемелерДенсаулық пен қауіпсіздікті тексеруАКТ сілтемелер: Презентация көрсету. | |||||||||||||
Қорытынды жасау Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін не меңгерді? Оқу атмосферасы қандай болды? Мен жоспарлаған бөліну дұрыс болды ма? Мен кестеге сәйкес жүрдім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және неге? |
| ||||||||||||||
Қорытынды бағалау Қай екі әрекет жақсы өтті (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: Қай екі әрекет сабақты нығайтуы мүмкін (оқыту мен оқуды ескеру қажет)? 1: 2: Менің келесі сабағымда ескерілетін, бұл сабақтан сынып немесе жеке тұлғалар туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?