Қазіргі киноматография деңгейі. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ. 1 нұсқа.
Пәні: қазақ тілі 1-сабақ | Мектеп: Қызылорда қаласы ХББ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ералиева А.К. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім тақырыбы | Жаңа әлемдегі театр мен киноматография. Шешендік сөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қазіргі киноматография деңгейі | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.1.2.1 мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі (дәріс, интервью, бейнебаян) мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды, мәтін үзінділерін талдау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: мәтіннің жанрын, мақсатты аудиториясын анықтайды. Көпшілігі: терминдер, ұғымдарды ажыратады. Кейбірі: мәтін үзінділерін талдайды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөйлеу әрекетінің түрлері | Оқылым, жазылым, айтылым, тыңдалым | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Қолдану, жоғары деңгей дағдылары (талдау, жинақтау, бағалау) | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Қазақстандық патриотизм және азаматтық, құрмет, өмір бойы білім алу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
АҚТ қолдануы | Сабақ барысында слайдтар көрсету арқылы сабақ меңгеріледі. Ақпаратты визуалды қабылдауға дағдыланады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | көкейкесті, қаламгер, қойылым, қолтаңба, қысқа, отандық, өнертанушы саңлақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Қызығушылықты ояту. Оқушылар суретке қарап, бөлімді, жаңа сабақ тақырыбын болжайды.
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы тақырыпқа болжау жасауға болады. Жетекші сұрақтар:
Бағалау критерийлері мен дескрипторлары, сабақ мақсаттары таныстырылады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 5 минут 5 минут | С.Тыңдалым алдындағы тапсырма Сынып оқушылары түсіндірмелі сөздік арқылы берілген сөздердің мағынасын https://wordwall.net/ платформасында сәйкестендіреді.
Берілген сөздермен тақырыпқа қатысты құрмалас сөйлем құрастырады. Т.Ж. Тыңдалым тапсырмасы. Сынып оқушылары 3 түсті стикер арқылы 3 топқа бөлінеді. (сары түс – С деңгейі, көк түс В деңгейі, қызыл түс А деңгейі) Сынып оқушыларына тілші мен актер Асанәлі Әшімовпен болған сұхбавт тыңдатылады. (Мұғалім сұхбатты аудиожазба ретінде ұсынуына болады) С деңгейі. 1-топ сұхбаттағы терминдер мен ұғымдарды ажыратып, талдайды.
Дескрипторлар:
В деңгейі. 2-топ мәтіннен тілдік орыламдарды тауып, қолданылу мақсатын анықтайды.
Дескрипторлар:
А деңгейі. 3-топ мәтін үзінділері бойынша терминдер мен ұғымдарды, тілдік оралымдарды ажыратып, талдау жасайды.
Дескрипторлар
Ж. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Кино мен театр туралы термин мен тілдік оралымды қатыстыра отырып, «Қазіргі киноматография деңгейі» тақырыбында «ПОПС» формуласын құрайды. Менің ойымша, ... Себебі .... Мысалы, ... Ойымды қорытындылайтын болсам .... |
https://wordwall.net/ | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия. Сынып оқушылары «padlet.com» платформасы арқылы сабақтың рефлексиясын ұсынады. Нені білдім? Нені әлі де білгім келеді? | padlet.com | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Топтық жұмыс кезінде төмен оқитын оқушылар жақсы оқитын оқушылардан үйренеді. Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Оқушылар топта бір-біріне комментарий арқылы баға береді. | Берілген тапсырмалар оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп келтірмейді. Оқушылар сабақ барысында АКТ арқылы ақпаратты өздерінің жадыларында ұзақ сақтай алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?