Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымының миссиясы Өзіне үздік қазақстандық дәстүрлерді, халықаралық тәжірибе мен практиканы үйлестіретін мектепте жаратылыстану-математика бағытында білім берудің инновациялық, көптілділік жүйесінің моделін әзірлеу мен енгізу арқылы Қазақстанның зияткерлік әлеуетін арттыруға ықпал ету. Семей қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің миссиясы Сапалы білім. Үштілді орта. Болашақ көшбасшылар | |||||
САБАҚ: 1 | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | 3. Қазіргі қоғам. Миграция. Зияткерлік миграция. | ||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау. Сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. | ||||
Сабақтың мақсаттары | Графиктік мәтінде берілген деректерге салыстыру жасап, талдауға, өзіндік тұжырым жасауға үйрету. | ||||
Бағалау критерийлері | Мәтіндерде берілген деректерді салыстыра алады; Мәтін деректерін талдап, өзіндік тұжырым жасайды. Мәтіндегі ақпараттарды талдай отырып, мәтін жазады. | ||||
Сабақтың лексикалық миниммум | Мемлекет, халық, әлеуметтік мәселе, көші-қон, миграция, халық саны, т.б. | ||||
Құндылықтар | Тақырыпқа қатысты мәтін мазмұны негізінде өз елінің болашағы туралы ойлануға, оны дамыту жолында өз еліңнің АЗАМАТЫ ретінде «НЕ ІСТЕЙ АЛАМЫН?» «Жеке қажеттіліктеріңді іске асыру үшін шет ел асып кеткен қаншалықты дұрыс?» деген сұрақтар төңірегінде ойлануға ықпал етемін. | ||||
Осыған дейін меңгерілген білім | «Қазақстанның келешегі мен болашағы» тақырыбінде алған білімдерін сабақ барысында қолданады. | ||||
Жоспар | |||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | |||
Басы | Қызығушылықты ояту:
| ||||
Ортасы | Жазылым алды тапсырмасы.
1-мәтін: 2016 жылы ҚР-нан шетелге тұрақты түрде өмір үшін көшіп кеткендер 29,7 мың азамат. Ресейге 25,4 мың адам; Беларусияға -305 адам; АҚШ-қа 213 адам; Канадаға-156 адам. 2-мәтін: ҚР-на тұрақты түрде өмір үшін көшіп кеткендер 197 мың адам көшіп келген. Ресейден-63,7 мың адам; Өзбекстаннан- 53,9 мың адам; Қытайдан – 33 мың адам; Қырғызстаннан 15 мың адам. https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fexpert.atamura.kz Дескрипторлар: Графиктік мәтіндегі ақпаратты оқып, түсінеді; Мәтінде көтерілген мәселені анықтай алады; Ақпараттарды салыстырып, пікір білдіреді. Тақырыпқа қатысты терминдерді орынды қолданады; Сөйлеу барысында интонацияның құрамдас бөліктерін (әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті) сөйлеу мәнеріне сай қолданып сөйлейді. Жазылым тапсырмасы: Графиктік мәтіндегі ақпаратты қолдана отырып, пікірлерді толықтырады, деректерге талдау жасай отырып, «Миграция ғаламдық мәселе «Миграция –мемлекеттің әлеуметтік жағдайының көрсеткіші» тақырыбына дискуссивті эссе құрап жазыңыз. Дескрипторлар:
Жазылымнан кейінгі тапсырма:
| ||||
Соңы 5 мин | Рефлексия Сабақ барысында не ұнады, не қиын болды және ұсынысын жазады. | ||||
Қосымша ақпарат | |||||
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс | |||
Рефлексия. Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?