Қазақстан бейнесі. Қазақстанның өткені мен келешегі. Қазақ тілі, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ. 2 нұсқа.
САБАҚ: | Мектеп: Атырау қаласы ХББ НЗМ | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 11 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Бөлім тақырыбы | Қазақстан бейнесі. Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер | |||||||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 11.Т/А.5. мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, талқылау сұрақтарын құрастыру және сыни тұрғыда бағалау | |||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар
Көптеген оқушылар
Кейбір оқушылар
| |||||||
Бағалау критерийлері |
сыни тұрғыда бағалайды | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: мәселе, талқылау сұрақтары Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Кеңес Одағы, қазақ зиялылары, әлемдік интеллигенция, бес жүзден астам атом бомбасы, Кванттық физика мен технология. | |||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы | |||||||
Мектеп құндылықтары | Жауапты азаматтық позиция: өзіне патриоттықты қамтиды. Жауапты азаматтар адал, сындарлы әрі белсенді, олар тұтастық, сыни идеялар мен қоғамды дамыту, ұлт пен қоршаған ортаны қорғау үшін пікір алуандығын әкеледі, олар қазақша, орысша және шет тілдерінде сөйлейді. | |||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Махамбет Өтемісұлы шығармалары | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||
Сабақтың басы 2 минут | Оқушыларды сабаққа ұйымдастырады. Оқу мақсатын таныстырады. | |||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут 7 минут 10 минут 6 минут 6 минут | Тыңдалым алды тапсырма № 1 тапсырма С/Ж.
«Егер бір уақытта он мың француз шаруасы мен сонша жұмысшысын жоқ қылып жіберсе, француз ұлты сақталады. Ал егер сол уақытта елу француз ғалымы, сонша әртісі мен инженерін жойып жіберсе, онда француз ұлты жойылады». Сен-Симон Тыңдалым тапсырмасы № 2 тапсырма Халықаралық Адам институтының басшысы Жанұзақ Әкімнің сөзі оқылады. ЖЖ. Мәтіннен 4 мәселе шығарып, сызбаны толтырыңыздар.
№ 3 тапсырма ЖЖ. Сызбаға толтырған мәселелеріңізбен байланыстырып, 4 талқылау сұрағын құрастырыңыздар. № 4 тапсырма «Ойлан. Бірік. Талқыла» әдісі Ж/ЖЖ/Т. Автордың «Қазір құр босқа мақтанудың емес, іс пен кәсіптің заманы» деген пікірін қалай бағалайсыздар?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма № 5 тапсырма ЖЖ. Мәтін мазмұнына сүйеніп, автор көзқарасын бағалаңыздар. «1 минут» әдісі Жұптағы бір оқушы «1 минуттың» ішінде оқыған мәтінінің мазмұнына сүйеніп, автор көзқарасына баға береді. 1 минуттан кейін жұбының пікірін тыңдаушы оқушы келесі жұпқа естігенін тоқтамай сол күйінде айтады. 5 минут уақыттың ішінде 5 түрлі жұпта аралас байланыс орнайды. | https://qazaqadebieti.kz/10568/aza-ziyalylary-d-uirmen-betpe-bet Жанұзақ ӘКІМ,Халықаралық Адам институтының басшысы | ||||||
Сабақтың соңы Рефлексия 2 минут |
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?