Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 5-6 сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңбөлімі: 8-тарау: Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер 5-6 сабақ | Мектеп: | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | |||||||||||||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты | Бағалау критерийлері | ||||||||||||
10.О5. Мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу | Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады: Ақпаратты өз мақсаты үшін қолдана алады; | ||||||||||||
10.ӘТН5. Сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу | Сызықша мен үтірдің қойылатын тұстарын біледі; | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту (қалай жүзеге асады) | Ынтымақтастық Бірін-бірі құрметтеу Жаһандық мәселелерге үн қосу, немқұрайлы қарамау | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | ҚӘҚ, география | ||||||||||||
АКТ қолдану | Мультимедиялық құралдар | ||||||||||||
Өткен сабақтағы білімдері | Әлемдік саясат, ынтымақтастық мәселелері | ||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері және уақыты | Сабақтағы іс-әрекет жоспары | Қолданылатын ресурстар, жабдықтар | |||||||||||
Сабақтың басы | |||||||||||||
10 |
| ||||||||||||
Сабақтың ортасы | |||||||||||||
10+20 | 1-ТАПСЫРМА (топтық)
Сілтемеде берілген ақпаратты оқып, төмендегі алгорим бойынша талдау жасап, ой картасын сызыңыз:
Бағалау: мұғлімнің бағалауы қажетінше сілтеме береді. Жауапты пирамида әдісі арқылы толтырып әр топ өзара критерий арқылы бағалайды. | ||||||||||||
20 | 2-ТАПСЫРМА (топтық) Ой картады белгіленген ақпараттарды пайдалана отырып, Қазақстанның саяси аренадағы ролі деген тақырыпта топ болып көпшіліктің алдында сөйлейтін сөздің жоспарын дайындаңыздар. Сынып алдында қорғаңыз. Ескерту: тақырыпты әр топ әр қырынан ашуы мүмкін. Ең бастысы ақпаратты өңдеу дегенді дұрыс түсіндірген жөн. Демек, өздері анықтаған ақпаратты өз мақсаттары үшін, дәлел ретінде орынды қолдана алуға дағдыландыру керек. оСы тұсына көбірек назар аударған жөн. Бағалау: топтық бағалау бағалаушы топ критерийлер арқылы ақпаратты белгілі бір мақсат үшін қолдана алғанына және құрылымның сақталуына көбірек наза аударады | ||||||||||||
15 | 3-ТАПСЫРМА Тапсырма алды дайындық: сызықша мен үтірдің қойылатын тұсын мұғалім түсіндіреді Берілген мәтіннің тыныс белгілерінің қойылу мақсатын түсіндіріп айтады, дәлелдейді. Бағалау: сынып жауапқа пікір білдіріп, толықтырады. | ||||||||||||
Сабақтың соңы | |||||||||||||
5 |
| ||||||||||||
Саралауды қалай жоспарладыңыз? Дарынды және қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Оқушылардың материалды игеру деңгейін бағалауды қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Мұғалімнің рефлексиясы | |||||||||||||
СабақмақсатыменОМқолжетімдіболдымА? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткізеалдыма? Егер қол жеткізе алмаса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау қаншалықты тиімді жүзеге асты? Сабақтың кезеңдеріндегі уақыт мөлшері сақталды ма? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабағыңыздың сәтті өткенекіаспектісінжазыңыз: (оқужәнеоқытужайындаойланыңыз)? 1: 2: Сабағыңызды қалай жетілдіруге болар еді: (оқу және оқыту жайында ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелей оқушылардың жетістіктері мен қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақта қандай нәрсеге көңіл бөлу керек? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?