Пунктуация. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.


Пән: қазақ тілі 2 -сабақ

Мектеп:

Күні:

Сынып: Қатысқандар саны:

Уақыты: 40 минут Қатыспағандар саны:

Бөлім/ Сабақ тақырыбы:

Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер.

Пунктуация

оқу мақсаты

10.1.3.3 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты ғаламдық мәселелермен байланыстыра білу, астарлы ойды анықтау

Сабақ мақсаты:

Тыңдалым мәтініндегі мағлұматтарды бүгінгі өмірдегі ғаламдық мәселелермен байланыстыра талдау

Бағалау критерийлері:

  • Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды
  • Ғаламдық мәселелермен байланыстырады
  • Астарлы ойды ажыратады
  • Өз ойын дәлелді жеткізеді

Құндылықтарды дарыту

- құрмет; ынтымақтастық; жауапкершілік, ішкі және сыртқы мәдениет

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: саясат, экономикалық интеграция, даму үрдісі,жаһандану, өзекті мәселе

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., өз көзқарасымда ... , менің байқауымша...

Пәнаралық байланыстар:

Тарих, әдебиет

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Өткен тақырыптарға шолу

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

1.Оқушыларды қарсы алу, сөздер арқылы топтастыру, мәнін ашу, түсінік беру.

1-топ: дін

2-топ: экология

3-топ: жұмыссыздық

4-топ: бәсекелестік

5-топ: көші - қон

6-топ: бейбітшілік

Әрбір топ өз сөздерін тақырыппен байланыстырады.

Сабақ мақсатымен таныстыру, бағалау критерийімен келісу

Cлайд

Сабақтың ортасы

7 минут

5 минут

10 минут

5 минут

5 минут

Тыңдалым алдындағы тапсырма.

  • Қандай мәселелерді жаһандық мәселелерге жатқыза аламыз? Неге?

Сұрақты «Пирамидалық талқылау» арқылы талдайды.

Топ мүшелері өз пікірін жеке жазып, ортада талқылап ортақ пікір қалыптастырады. Топ мүшелерінің саны 4 оқушыдан болуы керек. Әр топ таратылған флипчарт қағазға тапсырмаға байланысты жеке өз ойларын жазады. Қағазды бұру арқылы бір - бірінің жауабымен танысады. Жауаптарымен танысып ортақ пікірді қағаз ортасына жазып, ойларын қорғайды.

Тыңдалым/айтылым тапсырмасы.

Тапсырма: оқушылар бейнесюжетті тыңдап, негізгі ақпаратты анықтап, ғаламдық мәселелермен байланыстырады.

«Шанхай Ынтымақтастық Ұйымының Қазақстан үшін маңызы»

«Ақылдың алты қалпағы» әдісі арқылы талқылайды

«Ақ қалпақ» киген оқушы қажетті ақпаратты анықтап сөйлейді.

«Сары қалпақ» киген оқушы тақырыптың тиімділігін сендіре айтады.

«Қара қалпақ» киген оқушы тақырып бойынша кемшіліктерді анықтайды.

«Қызыл қалпақ» киген оқушы тақырып бойынша болжам жасайды.

«Жасыл қалпақ» киген оқушы тақырып бйынша креативті, жаңа идеялар айтады.

«Көк қалпақ» киген оқушы тақырыпқа сараптама жасап сөйлейді.

Топтағы әр оқушы мәселені жеке қарастырады, кейін бірдей түсті қалпақтылар бірігеді, мәселені талқылайды, ортақ пікірді ортаға салады

Бағалау: «Келісемін, келіспеймін, сұрағым бар» әдісі арқылы жүзеге асады. Бір – біне кері байланыс береді.

А3 форматындағы «Пирамидалық талқылау» парағы

https://www.youtube.com/watch?v=rxi3QzQKwjA&list=PLdf11Ca_10rsdJD1fyIdVa-AjkmcxBfxM

Сабақтың соңы:

3 мин

Кері байланыс:

«Үш М және Ә» әдісі арқылы сабақтағы жұмыстарын бағалау

Оқушыларға сабақ барысында жақсы орындаған үш мәселені атап, сабақта олардың жұмысын жақсартатын бір әрекетке ұсыныс жасау ұсынылады

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

1-топ:

Дін

1-топ:

дін

1-топ:

дін

1-топ:

дін

2-топ:

экология

2-топ:

экология

2-топ:

экология

2-топ:

экология

3-топ: жұмыссыздық

3-топ: жұмыссыздық

3-топ: жұмыссыздық

3-топ: жұмыссыздық

4-топ:

Бәсекелестік

4-топ:

бәсекелестік

4-топ:

бәсекелестік

4-топ:

бәсекелестік

5-топ:

Көші - қон

5-топ:

Көші - қон

5-топ:

Көші -қон

5-топ:

Көші -қон

6-топ: бейбітшілік

6-топ: бейбітшілік

6-топ: бейбітшілік

6-топ: бейбітшілік



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
Пікір жазу