Пунктуация. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 6 сабақ. 1 нұсқа.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8

Мектеп: Өскемен қаласы, химия-биология бағытындағы

Назарбаев Зияткерлік мектебі

Пән:6-сабақ, 1-нұсқа

қазақ тілі

Күні: 2019 ж.

Мұғалімнің аты- жөні: Қ.Н. Амиргазина

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Келмегендер:

Сабақ тақырыбы

8-бөлім: Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпаратты іріктей отырып, түртіп жазу (конспектілеу)

Сабақ мақсаты:

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпаратты іріктей отырып, түртіп жазады, конспектілейді

Бағалау критерийлері

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

10.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпаратты іріктей отырып, түртіп жазу (конспектілеу)

оқылым материалы бойынша негізгі ақпаратты іріктеп конспект жазады;

тыңдалым материалы бойынша негізгі ақпаратты іріктеп түртіп жазады

Тілдік міндеттер

Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум: жаһандану, қарқынды даму, байланыс жүйесі, нарыққа шығу, жеңілдей түсті, бедел, салық, іргесі, аңсайды, кері шегінеді, үрдіс, мойындағысы келмейді, бойға сіңіру, руханият, өркениет, көлегейлену, сабақтастыру және т.б.

Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы айтылым алды дайындық сөйлесуін жүргізеді.

Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ...

Құндылықтарды дарыту

 

  • өмір бойы оқу, өзін өзі дамыту
  • азаматтық жауапкершілік пен патриоттық рух-сабақ мәнмәтінінде көтерілген мәселеге сыни ойларын арттыру
  • ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау
  • өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық

Пәнаралық байланыс

Сабақ елтану, тарих пәндерімен байланыста өтеді.

АКТ –ны қолдану дағдылары

Интерактивті тақта мүмкіндіктері. Таныстырылым.Бейнематериал

Алдыңғы білім

Оқушылар алдыңғы бөлімдер бойынша танымдық білімдерін жазылым тапсырмасын орындағанда пайдаланады.

Сабақ барысы

Жоспарлан

ған сабақ кезеңдері

Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

5 мин

5 мин

Сабақтың ортасы

20 мин

Қызығушылықты ояту. Өздік жұмыс

Мағынаны тану.

Сынып оқушылары бейнематериалды көріп, тыңдайды.

  • Жазылымалды тапсырмасы. Тыңдалым материалы бойынша негізгі ақпаратты іріктеп, түртіп жазып алыңыз.

Экономикалық тұрақсыздық, әлеуметтік-теңсіздіктер – қазір жаһанның басты мәселесіне айналды (3,14)

https://www.youtube.com/watch?v=pl80lQrbaQ4

БҰҰ штаб пәтерін Азияға ауыстыру туралы сөз болады.

2. Тапсырма:берілген мәтінді мұқият оқып, негізгі ақпаратты іріктеп түртіп алыңыз.

«Жаһандық жылынудың салдары қандай?»

https://massaget.kz/layfstayl/bilim/zharatylystanu/48103

3-тапсырма. Жазылым тапсырмасы. Жұптық жұмыс.

Тыңдалым (бейнематериал) және оқылым мәтіні бойынша негізгі ақпараттарды іріктеп, жаһандық мәселелерді қарастыратын бір конспект мәтінін жазыңыз.

Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

10.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпаратты іріктей отырып, түртіп жазу (конспектілеу)

оқылым материалы бойынша негізгі ақпаратты іріктеп конспект жазады;

тыңдалым материалы бойынша негізгі ақпаратты іріктеп түртіп жазады

Бағалау критерийлер бойынша өзара жұпта жүргізіледі.

Оқушы дәптері және сұрақтар жазылған карточка

лар

Экономикалық тұрақсыздық, әлеуметтік-теңсіздіктер – қазір жиһанның басты мәселесіне айналды (3,14)

https://www.youtube.com/watch?v=pl80lQrbaQ4

Сабақтың соңы 3 мин

Рефлексия

«3 Қ» тәсілі. «Қызық», «Қажет», «Қиын»

Дифференциация – қалай жүзеге асырылды.

Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Мақал- мәтелдерді қолдандыруға көбірек көңіл бөлу. Селқостық танытатын оқушыларға көшбасшылық қызмет жүктеу.

Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз?

Қабілетті оқушыларға зерттеу, жинақтау тапсырмаларын беруге баса назар аудару

Бағалау.

Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау жұптар арасында дескрипторлар арқылы

бағаланады

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жайлы атмосфера қалыптастыру

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары

Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер оқу мақсаттарына жетпесе, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүзеге асты ма?

Сабақ кезеңдері уақытқа сәйкес келді ме?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін қолданыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы бағалау

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз)

1:

2:

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз)

1:

2:

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?

Қосымша

Дидактикалық материал



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
Пікір жазу