Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.
Пән: қазақ тілі 7 -сабақ Мектеп: Күні: Сынып: Қатысқандар саны: Уақыты: 40 минут Қатыспағандар саны: | |||
Бөлім/ Сабақ тақырыбы: | Қазіргі әлемдегі саясат және жаһандық мәселелер. Пунктуация | ||
оқу мақсаты | Әдеби тілдік норма. 10.4.5.1 сөйлем және мәтін деңгейінде тыныс белгілерін қолдана білу | ||
Сабақ мақсаты: | Жазылым жұмыстарында тыныс белгілерді сауатты қолдану | ||
Бағалау критерийлері: |
| ||
Құндылықтарды дарыту | - құрмет; ынтымақтастық; жауапкершілік, ішкі және сыртқы саясат, жаһандану | ||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: саясат, экономикалық интеграция, даму үрдісі,жаһандану, өзекті мәселе Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша..., өз көзқарасымда ... , менің байқауымша... | ||
Пәнаралық байланыстар: | Тарих, әдебиет | ||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | ||
Бастапқы білім | Өткен тақырыптарға шолу | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 3 минут | 1.Оқушыларды қарсы алу, сөздер арқылы топтастыру, сабаққа бағыттау 1-топ: нүкте 2-топ: үтір 3-топ: сызықша 4- топ: тырнақша 5-топ: леп белгісі 6-топ: сұрақ белгісі Топтар өздеріне тиесілі сөзді грамматикалық ержелер тарапынан қарастырып, талқылайды, түсіндіреді. Сабақ мақсатымен таныстыру, бағалау критерийімен келісу | Cлайд | |
Сабақтың ортасы 7 минут 2 минут 15 минут 3 минут 5 минут 2 минут | Жазылым алдындағы тапсырма. Қызығушылықты ояту.
(газет – журналдар ұсынып, шолу жасауға болады) Оқушылар пікірлерін тыңдау Оқушыларға «Интонация және тыныс белгілері» тақырыбындағы филолог – ғалымның пікірін ұсыну, дәптерлеріне түртіп алу стратегиясын пайдаланып, қажетті ақпаратты түсіру. Жазылым тапсырмасы: Жазылым тапсырмасын орындамас бұрын «Менің баспалдағым» кері байланысын ұсыну және әр оқушының тыныс белгілер бойынша деңгейін белгілету. Ұсынылған мәтінді мұқият оқып, пунктуациялық және стилистикалық қателерін түзетіп, редакциялаңыз. Құрмалас сөйлемнің ішінде қойылатын (үтір, қос нүкте, нүктелі үтір, сызықша, үтір мен сызықша) тыныс белгілерді дұрыс қолданыңыз. Оқушылар жұпта ұсынылған мәтінді мұқият оқып, қателерін түзетіп, редакциялайды. Бағалау: Қатесіз, түпнұсқа мәтінмен салыстырып, өз жұмыстарын тексереді, бағалау критерийлеріне сай бағалап, өздеріне кері байланыс береді. Жазылымнан кейінгі тапсырма. Әр жұп келесі жұпқа тыныс белгісін дұрыс орналастыруға арналған өз сөйлемдерін ұсынады. Жұптар қарсы жұптың сөйлемдерін түзетеді. Бір - біріне кері байланыс береді. «Табыс баспалдағына» қайта оралып, өзінің сабақ соңындағы деңгейін белгілейді. | https://www.youtube.com/watch?v=onS6mrp6OXI (2-7 минут аралықта) Таратпа материал Түзетуге арналған мәтін | |
Сабақтың соңы: 3 мин | Кері байланыс: «3-2-1»
Сабақ барысында туындаған 1 сұрақ | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?