Отандық өнім. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ. 2 нұсқа.
Пән: қазақ тілі 2-нұсқа | Мектеп: | ||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 2- тарау. Индустрияландыру: ұлттық өндіріс | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 10 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||
Сабақтың тақырыбы | Отандық өнім | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 10.3.2.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу; | ||||
Сабақтың мақсаттары | Мәтін құрылымын сақтай отырып, түрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, негізгі мәліметтерді талдап жазу; | ||||
Бағалау критерийі |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Тақырып аясында оқушылар графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдауға үйренеді, өзге пәндер бойынша меңгерген білімін, алған ақпараттарын қазақ тілінде сауатты қолдана алады. | ||||
Құндылықтарды игерту | Индустрияландыру: ұлттық өндіріс тақырыбын қазіргі қоғам және мектеп құндылықтарымен байланыстыру. Жауапкершілік (өз тапсырмасын жауапкершілікпен орындау). Потриоттық сезімдерін қалыптастыру. Құрмет (бір-бірінің ойына, пікіріне құрметпен қарау). | ||||
Пәнаралық байланыс | Экономика (сабақ ортасындағы материалдар негізінде) | ||||
Бастапқы білім | Сөздердің стильдік қызметі | ||||
Жоспар | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||
Сабақтың басы 3 минут | Оқушыларға сабақтың тақырыбы айтылады, тақырыпқа сай суреттер көрсетіледі. Суреттерге қарай отырып, оқушылар пікірлеседі. Сабақтың оқу мақсаты таныстырылып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге талқыланады. | https://www.google.com/search?q=ұлттық+өнім+фото&rlz=1C1GGRV_enKZ760KZ760&oq=ұлттық&aqs=chrome.0.69i59 | |||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 18 минут 6 минут | Жазылымалды тапсырма Жұптық жұмыс. Оқушылар «Отандық өнім – ел экономикасының даму кепілі» тақырыбында сұхбат құрады. Жазылым тапсырмасы Оқушылар Қазақстанда шығарылған өнім көрсеткіштері туралы диаграммамен танысады. Көрсеткіштерге талқылау жасайды, өз дәлелдерін келтіріп, ойларын білдіреді. Сабақта алған ақпараттарды және өзі білетін мәліметтерді қолдана отырып, 80-90 сөз көлемінде жазба жұмысын орындайды. Ұсынылатын тақырып:
мен олардың өнімдеріне деген сұраныс қандай?» Дескрипторлар:
Жұп оқушылары бір-бірінің жазба жұмыстарының тапсырма дескрипторларына сәйкестігін тексереді. Бірнеше оқушының жұмысы тыңдалады. | https://www.google.com/search?q=Өнеркәсіп.+Отандық+өнім+экспортының+әлеуеті+фото&tbm | |||
Сабақтың соңы
3 минут | Рефлексия Рефлексия
Маған ұнағаны… | ||||
Қосымша ақпарат | |||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | |||
| |||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?