Тіл және алаш идеясы. Қазақ тілі, 10 сынып, сабақ жоспары. 8 сабақ.
Сабақ жоспары: қазақ тілі
САБАҚ: 7, 8 | Мектеп: | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалім: | ||||||||||||||||||
Сынып: 10 Т1 | |||||||||||||||||||
Оқушылар саны: 19 | Қатысты : |
| Қатыспады: - | ||||||||||||||||
Бөлім/тақырып | 1-тарау. Тіл және алаш идеясы (9 сағат) | ||||||||||||||||||
оқу мақсаты | 10.Т/А1. Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру 10. Т/А4. Мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтау және ғаламдық мәселелермен байланыстыру ту | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Мәтін үзінділері бойынша болжам жасап, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады; Мәтінде көтерілген мәселені (қоғамдық-саяси) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды және ғаламдық мәселелермен байланыстырып айтады. | ||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | 1. тақырыпты жалғастырады; 2. көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады | ||||||||||||||||||
құндылықтарды дарыту/жаһандық азамат | Оқушыларды бір-бірін сыйлауға, ортада өз ойларын нақты әрі ашық жеткізе білуге, академиялық әділдікті сақтап, басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтей білуге баулу. Сындарлы көзқарас, шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыландыру/ әлемдегі аштық жағдайы | ||||||||||||||||||
пәнаралық байланыс |
| ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: ұшқыр, айбынды ту, қыран құс Айтылым және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; менің ойымша, оның себебі, осы мақсатта, міндеті, салыстырып қарағанда, бұдан шығатын қорытынды | ||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Оқылым, тыңдалым және аудиовизуалды материалдарды бойынша өзін қызықтыратын тақырыпқа пікір білдірді. | ||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||
уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөз/ құралдар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушыларды қарсы алу. 2. Қызығушылық тудыру Өлең шумақтары н қалпына келтіру, сабаққа болжам жасату Қазақ тілім Күш кеміді, айбынды ту құлады, Кеше батыр - бүгін қорқак, бұғады. Ерікке ұмтылған ұшқыр жаны кісенде, Қан суынған, жүрек солғын соғады. Қыран құстың кос қанаты қырқылды, Күндей күшті күркіреген ел тынды. Асқар Алтай - алтын ана есте жоқ, Батыр, хандар - асқан жандар ұмытылды! Ерлік, елдік, бірлік, қайрат, бақ, ардың - Жауыз тағдыр жойды бәрін не бардың... Алтын Күннен бағасыз бір белгі боп, Нүрлы жұлдыз - бабам тілі, сен қалдың! Жарық көрмей жатсаң да ұзақ, кен-тілім, Таза, терең, өткір, күшті, кең тілім, Таралған түрік балаларын бауырыңа Ақ қолыңмен тарта аларсын сен, тілім! Авторы: Мағжан Жұмабаев 3. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийін таныстыру, келісу. | Слайд | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 20 минут 20 минут | Мағынаны тану 1-тапсырма: бейнебаянның идеясын анықтаңыздар, өз ойларыңызды болжам мен бұрынғы білімдеріңізді байланыстырып жеткізіңдер 2-тапсырма: аудио материалды алдыңғы бейнебаянмен салыстырып, тақырыпты ары қарай жалғастырып айтыңыздар:
БК: көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады 3-тапсырма: «4 сөйлем» Бүгінгі сабақта қозғалған тақырып бойынша көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады қорытынды ой жасаңыз БК: көтерілген мәселені ғаламдық мәселелермен байланыстырады | https://www.youtube.com/watch?v=ejhxtmMSn4A https://www.youtube.com/watch?v=1xXU6OAwidY | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 минут |
Рефлексия «Ход -дог»
Үйге тапсырма: Айтылым « Ана тілің – арың бұл » | ||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||
Дифференциация – | Бағалау – | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты) 1 Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?