Ұлтаралық араздық береке әкелмейді. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары.
Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары _________ Қазақ тілі мен әдебиеті ӘБ меңгерушісі _________ Мерзімі «___» ___ ___ | ||||||||||||
Бөлім: Әлемдегі қақтығыстар және бейбітшілік. Сабақтың тақырыбы: Ұлтаралық араздық береке әкелмейді | Мектеп: Орал қаласы ФМБ НЗМ Пәні: Қазақ тілі мен әдебиеті | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Алмагамбетова Ж.К. | |||||||||||
СЫНЫП: 9 Т1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары | 9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу | |||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Сүттей ұйыған, жалаң ұран, қылдан да нәзік, сырттай тон пішу, отқа май құю, қанға бөгу, белең алу, көз салу, қылаң беру. | |||||||||||
Бағалау крийлері |
| |||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүние жүзі тарихы, география. | |||||||||||
Жоспар | ||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 7 минут
| «Тауып көр» сергіту сәті Мұғалім оқушылардың маңдайларына стикерлер жапсырады. Стикерде төмендегі тілдік оралымдар жапсырылған. Оқушылар бір-біріне сөздердің мағынасын жасырады. Ал маңдайына жапсырылған стикердегі сөздерді оқушылар тауып алуы қажет. сүттей ұйыған жалаң ұран қылдан да нәзік сырттай тон пішу отқа май құю қанға бөгу белең алу көз салу қылаң беру Оқушылар анықталған тілдік оралымдарды қатыстырып, ұлтаралық қақтығыстар тақырыбында сөйлемдер құрастырады. Оқушыларға сабақтың оқу мақсаты мен жетістік критерийлері таныстырылады. | |||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 10 мин | Оқылым алдындағы тапсырма. «Кел, сөйлесейік» тапсырмасы. Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма. «Шолып оқу» стратегиясы. Оқушылар мәтінді 3 минутта шолып оқиды да, мәтін бойынша түсінген ойын 1 құрмалас сөйлеммен жазады. 2-тапсырма. «Іріктеп оқу» стратегиясы. Оқушылар мәтінді 5 минутта тағы да бір мәрте қарап шығады да, есінде қалған 10 сөзді теріп жазады. 3-тапсырма. «Зерттеп оқу» стратегиясы. Оқушылар мәтінді 10 минутта қарап шығады да, ішінен тілдік оралымдарды тауып, олардың қолданысын зерттейді. Сабақтың басындағы өздерінің қолданысымен салыстырады. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Оқушылар «Мен ұлтаралық араздыққа қарсымын!» тақырыбында блог пікірін жазады. Дескриптор:
| |||||||||||
Соңы 3 минут | Рефлексия. Оқушылар бүгінгі сабаққа 1 тілдік оралыммен кері байланыс береді. | |||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері | ||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды