Бейбіт күн жасасын әлемде. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім: Әлемдегі қақтығыстар және бейбітшілік

Сабақтың тақырыбы: Бейбіт күн жасасын әлемде!

Мектеп: Орал қаласы НЗМ

Пәні: Қазақ тілі Т1

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Жакыпжанова А.С

СЫНЫП: 9Т1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар: 0

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

9.1.6.1 қоғамдық-саяси, ғылыми, коммуникативтік жағдаятқа сай тиісті сөздер мен фразаларды таңдау, орта көлемді монолог дайындау

 Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Негтив

  • Тыңдалымдағы астарлы ойды түсінеді;
  • негізгі ойды білдіретін тіркестер мен сөздерді іріктейді;
  • орта көлемді монолог дайындайды.

 Тілдік мақсаттар

Мәтіндегі тірек сөздермен жұмыс

 Бағалау критерийлері

  • Әндегі кілт сөздер мен негізгі ойды білдіретін сөздерді іріктей алады.
  • Іріктеп алған сөздер мен сөйлемдерді пайдалана отырып монолог құрайды.
  • Жанрлық ерекшелігін сақтайды.

Алдыңғы білім

Алдыңғы сыныптарда оқушылардың тыңдалым және айтылым дағдылары дамытылды.

Сабақ барысында жүзеге асатын құндылықтар

Құрмет, ынтымақтастық

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті, өнер

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

«Шығыс базары» ойыны.

Өлеңді аяқтап, шығыс базарына шығып сатыңыз. 1. Достық, тату өмірге

Дүние жүзі сенеді.

____________________

____________________

2. Мен тілеймін бейбітшілік еліме,

Бай да сұлу шалқып жатқан жеріме.

____________________

____________________

http://kerekinfo.kz/blog/10497.html

Сабақтың ортасы

10 минут

10 минут

10 минут

Тыңдалым алдындағы тапсырма.

Оқушылар «Сөздер бұлтына» назар аударып, танысады. Тірек сөздерді өзара байланыстырып, мәтін құрап, жұбына әңгімелеп береді.

Тыңдалым тапсырмасы.

«Бейбітшілік сақталады» әнін тыңдайды.

ә. Әбілахат Еспаевтікі с. Нұтфолла Шәкеновтікі 

Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап береді, жұпта талқылайды.

Дескриптор.

  • Әннің мазмұнын түсінеді.
  • Сұрақтарға жауап беру арқылы негізгі ойды анықтайды.
  • Өзінің пікірін білдіреді.
  • Әннің тақырыбы.
  • Ән мәтініндегі кілт сөздерді атаңыз.
  • Ән кімдерге арналған?
  • Автор ән арқылы тыңдарманға нені айтқысы келді деп ойлайсың?
  • Әнді тыңдағанда қандай сезімде болдың?
  • Әндегі бірден есте сақталатын сөйлемді атаңыз.
  • Әннің түйіні.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.

Мұғалім оқушыларға монолог туралы түсінік береді. Оқушылар монологтың жанрлық ерекшелігін сақтап, жұпта бірлесе «Бейбітшілік жасасын!» тақырыбында монолог құрайды. Жұптар ортаға шығып 30 секунд ішінде өз монологтарын айтып, таныстырады.

Тапсырма.

Тыңдалым мәтіндегі кілт сөздер мен негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді белгіле, осы сөздер мен сөйлемдерді пайдалана отырып, «Бейбітшілік жасасын!» тақырыбында барлық жастарға бағытталған монолог құраңыз.

Дескриптор.

  • Әндегі кілт сөздер мен негізгі ойды білдіретін сөздерді іріктей алады.
  • Іріктеп алған сөздер мен сөйлемдерді пайдалана отырып монолог құрайды.
  • Жанрлық ерекшелігін сақтайды.

https://www.jasondavies.com/wordcloud

Соңы

5 минут

Мұғалім бағалау критерийлері мен оқу мақсаттарына қайта оралып, қаншалықты қол жеткізгенін сұрайды.

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемелері

  • Көбірек қолдау көрсету үшін орындалатын тапсырмаларға үлгі келтіру.
  • Жетістік крийлері бойынша өзара бағалауды ұйымдастыру.
  • Психология

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары

жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу