Биотехнология және гендік инженерия келешегі. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология және гендік инженерия келешегі.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9 Т1

Қатысқан оқушылар

саны:

 Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Биотехнология және гендік инженерия келешегі.

Синтаксис

Шартты бағыныңқы сабақтас.

Қарсылықты бағыныңқы сабақтас.

Мезгіл бағыныңқы сабақтас

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білу

 Сабақтың

 мақсаттары

Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана білуге үйрету

 Бағалау критерийі

Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын тиімді қолдана біледі

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: гендік инженерия, биотехнология, сабақтас құрмалас сөйлем түрлері т.б.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Менің ойымша/пікірімше…, Менің көзқарасым тұрғысынан…., Менің көзқарасым бойымша…

Құндылықтарды игерту

Ұлттық құндылықтарды білудің маңызы, оны дәріптеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Биология, химия

Бастапқы білім

Оқушылар 8-сыныпта алған білім, білік, дағдыларына сүйенеді.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 минут

Қызығушылығын ояту.

Оқушыларға биотехнология және гендік инженерия туралы хабардан үзінді көретіледі. Оқушылар бүгінгі күндегі оның орны туралы ойларын, білетіндерін ортаға салады.

 Мұғалім сабақтың тақырыбын хабарлайды. Сабақ мақсатымен таныстырады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып, сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді.

https://www.youtube.com/watch?v=WlIuzn8w9Eo&list=PLf99pVLbhIDzCTykmN52IN9AEdGrzj30V

Сабақтың ортасы

10 минут

15 минут

7 минут

Оқылымалды тапсырмасы. ТЖ.

«Тілдік орта» әдісі арқылы оқушылар сабақтас құрмалас сөйлемнің мынадай мағыналық түрлерімен танысады:

Шартты бағыныңқы сабақтас.

Қарсылықты бағыныңқы сабақтас.

Мезгіл бағыныңқы сабақтас

ЖЖ. Оқылым тапсырмасы

«Биотехнология – болашақтың ғылымы» тақырыбымен берілген мәтінді оқиды. Мәтінмен жұмыс барысында белгі қоя отырып оқиды.

  • мен білетін ақпарат;
  • мен үшін жаңа ақпарат;
  • сұрағым бар;
  • күмәнім бар
  • іріктеп оқу
  • талдап оқу
  • комментарий жасау т.т.

Дескрипторлар:

  • Мәтінді белгі қоя отырып оқиды;
  • Оқылым стратегияларын тиімді қолданады.

Оқылымнан кейінгі тапсырма. ЖЖ.

«Кешенді талдау» әдісі. Оқушылар мәтіннен шартты бағыныңқы сабақтас, қарсылықты бағыныңқы сабақтас,мезгіл бағыныңқы сабақтас сөйлемдерді іріктеп алып, кешенді талдау жасайды.

Слайд, мәтін

Таратпа мәтін

Слайд, А3

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

- Нені үйрендім?

- Не нәрсе түсініксіз болып қалды?

- Немен қайта жұмыс жасау керек?

Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады.

Слайд

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу