Жаһандану мәселелері. Стилистика. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ:2 | Мектеп: Астана қаласы ФМБ НЗМ | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сулайманов Д.Д. қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі | ||||||||||
Сынып: 9 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Жаһандану мәселелері. Стилистика | ||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 9.2.1.1 тұтас емес (кесте, диаграмма, сызба, сурет) мәтіндердегі мәліметтерді салыстыру, өңдеу. | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Кез-келген тақырыпта өз ойын жеткізеді | ||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: ойын еркін жеткізе алады; ұсынылған ақпараттар мен ұғымдардың мазмұнын ажырата алады; ұғымдарды/сөздерді синонимдерімен алмастырып қолдана алады. | ||||||||||
Тілдік мақсат | Жаһандану, ғаламдану Әлемге танылу Ғаламдық Коммуникацияның артуы Халықаралық еркін сауда Көлік желілерін жақсарту Мәдени алмасу Жаһандық экономика | ||||||||||
Құндылықтар | Ынтымақтастық: ынтымақтастық дағдыларын қалыптастыруды және сындарлы көзқарасты дамытуды, өзара қарым-қатынастар құрған кезде сыни ойлай білуді қамтиды. Академиялық әділдік: басқа адамдардың идеялары мен ойларын құрметтеу. | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 25 минут | І. Қызығушылықты ояту Тірек сөздер: Жаһандану, ғаламдану, әлемге танылу, ғаламдық, коммуникацияның артуы, халықаралық еркін сауда, көлік желілерін жақсарту, мәдени алмасу, жаһандық экономика және т.б. Оқушылар тірек сөздерді дәптерлеріне жазып алады. Әрқайсысы 1 сөзден таңдап алып, мағынасын түсіндіреді. (Сөздіктен қарауға, сыныптасынан көмек сұрауға мүмкіндік беріледі). «Жаһандық бинго» әдісі - Ортаға 4 оқушы шығарылады. - «Бингоны» толтыру үшін 3 минут уақыт беріледі. -Сыныптағы басқа оқушылардан берілген уақыт ішінде ақпарат жинайды. -Таныстырылым жасау кезінде бірі айтқан ойды (сөзді, жауапты) қайталамау керек. (яғни мұқият тыңдап тұру маңызды)
ІІ. Мағынаны тану Мұғалім топтағы оқушыларға 2 тұтас емес сурет ұсынады. Сурет мәтіндердегі мәліметтерді салыстырады, өңдейді. Екі суретті салыстыра отырып, газетке мақала жазады. (Сөз санын мұғалім өзі белгілейді). Мақала жазу талаптары. 1. Тақырып
2. Кіріспе
3. Негізгі бөлім
4. Қорытынды
5. Тавтологиядан/ қайталау/ аулақ болыңыз, түсініксіз сөздерді қолданбаңыз. 6. Мәтінді аяқтағаннан кейін міндетті түрде бастан аяғына дейін тексеріп шығыңыз. 7. Барлық грамматикадан, тыныс белгіден кеткен қателерді түзетуді ұмытпаңыз. 8. Қаласаңыз мақалаңыздың тақырыбын ашатын сурет ұсынуыңызға болады. 1-сурет 2-сурет | Сурет | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | ІІІ. Ой-қозғау Оқушы жазбасы жүргізіледі. Үйренгендері туралы ойланады, өзіне қажетті ақпараттарды дәптерге жазып алады.
| ||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды