Мәңгілік Ел – мұратым. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мәңгілік Ел – мұратым. Стилистика | Мектеп: Астана қаласы ФМБ НЗМ | |||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің ТАӘ: Касымова Қ.Е. | |||||||||||||
Сынып: 9 | Қатыспағандар саны: Қатысқандар саны : | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мәңгілік Ел – мұратым | |||||||||||||
Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.2.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, шартты белгі) мәліметтерді талдау, негізгі үрдістерді анықтау; | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты | әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдап, негізгі үрдістерді анықтау. | |||||||||||||
Бағалау критерийлері
| әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдайды; негізгі үрдістерді анықтайды. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Синонимдер, сөздердің ауыспалы мағынасы, терминдер, неологизмдер, сұраулы және лепті сөйлем, қаратпа сөз | |||||||||||||
Құндылықтар | Ашықтық, өмір бойы оқу, құндылықтарды дәріптеу | |||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Әдебиет, тарих | |||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | - | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы
3 минут | Қызығушылықты ояту Сурет қиындыларын таратамын, соларды құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді. Сабақ тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері айтылады. | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 5 мин 10 мин 5 мин | Мағынаны тану Оқылым алдындағы тапсырма 1-топ. «Мәңгілік елдің» 7 басты құндылығы 2-топ. «Мәңгілік ел» жас ұрпақ үшін маңызды мәселе 3-топ. Білім беру құндылықтары Топтар өз топтарының атына байланысты мәтіннен қажетті ақпаратты алып оқиды. Оқылым тапсырмасы Топтар графиктік мәтіндердігі мәліметтерді талдап, негізгі үрдістерді анықтайды Дескриптор: әртүрлі графиктік мәтіндердегі мәліметтерді талдайды; негізгі үрдістерді анықтайды. Оқылымнан кейінгі тапсырма «Карусель» әдісі бойынша топтар өз жұмыстарын келесі топтарға береді, өз кезегінде топтар өздерінің естіген ақпараттары бойынша 20-30 сөзден тұратын қорытынды жазады. | |||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут |
| Рефлексия парағы | ||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?