Классикалық музыка. Қазақ тілі, 8 сынып, сабақ жоспары. 4 сабақ.
Қысқа мерзім жоспары
4-сабақ
Бөлім тақырыбы: Театр өнері мен мәдениеті | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты -жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 | Сабаққа қатысушылар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Классикалық музыка | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | О8.2.7.1 - ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Әр түрлі ақпарат көздерінен ақпарат жинау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Пәннің лексикасы мен терминологиясы: Еуропа классиктері, жауһар туындылар, халықаралық дәрежедегі дирижер, талғамы биік, симфониялық оркестр, халық аспаптар оркестрі т.б. Диалог пен жазба жұмыстарындағы тілдік қолданыс: - менің ойымша....., дегенмен...., - бұл пікір қаншалықты дұрыс деп ойлайсың?... - жалпы айтқанда, ... Жұптық тапсырмада классикалық музыка туралы әңгімелеседі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Бұл сабақ оқушыларды музыка әлеміне елітіп, оны құрметтеуге бағыттайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Бейнелеу, музыка | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Театр өнері мен мәдениеті туралы білімдері және графиктік мәтіндермен жұмыс жасау дағдылары бар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Қорлар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Қызығушылықты ояту: Оқушылар «Астана кештері: классикалық музыка кеші» тақырыбындағы бейнекөріністі көріп, Астана опера балет театрында болған музыкалық кеш туралы жұбымен әңгімелеседі және төмендегі сұрақтарға жауап береді:
| ttps://yandex.kz/video/search?filmId=12838374816248845540&text=классикалық%20музыка%20қазақша | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы | Мәтінмен жұмыс кезеңі 1-тапсырма. «Классикалық музыка кеші» тақырыбындағы мәтінді оқып, негізгі ақпаттарды маңыздылығына қарай мұнараға орналастырады. Үлгі, Классикалық музыка кеші ...Вагнердің увертюрасы, Прокофьевтің скрипкамен орындалатын шығармасы және Шуберттің симфониялық сазды сарындары. Елордалықтар мен қала қонақтарының назарына аты әлемге мәшһүр орыс және еуропа классиктерінің жауһар туындылары ұсынылды. Әуенді де әуезді кештің жетекшісі танымал неміс дирижері Михаил Юровский. Маэстро көпшіліктің талғамына сай келу үшін бағдарламаға түрлі дәуірлер мен әр қилы ырғақты музыканы кірістіріпті... 2-тапсырма. Оқушыларға газет-журналдар таратылады. Классикалық музыка туралы ақпараттарды іріктейді және салыстырады. Әртүрлі дереккөздерінен алынған ақпаратты салыстырып, өзіндік қорытынды жасайды. Бағалау критерийі:
3-тапсырма. «Қазақстан тұрғындарының үштен бір бөлігі мәдени орындарға бармайды...» тақырыбындағы графиктік мәтін беріледі. Оқушылар диаграмадағы сандық ақпараттарды салыстырып, сауалнаманың қорытындысын айтады.
Бағалау критерийі
4-тапсырма. АРА СТИЛЬ және оны қолдану аясы туралы таныстырып, жұптық тапсырма (ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдардан алынған қажетті материалдарға сілтеме жасау т.б.) беріледі: Үлгі, Графиктер, фотографиялар және суреттерге сілтеме жасау: Figure 1. graph illustrated absorption of different wavelength of light by photosynthetic pigments. By K. Miller and J. Levin. 2014, Biology, p. 230 Сілтеме кестесі: |
https://kazakh-tv.kz/kz/view/society/page_192151_classical-music-concert «Алматы ақшамы» газеті, №155 (4873), 26 желтоқсан, бейсенбі, 2013 жыл | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Рефлексия «Бүгінгі сабақтан алған ақпараттар маңызды/маңызды емес/ түсінбедім» Сынып оқушылары сабақта алған білім-білік дағдыларын көрсеткіштер ретінде береді. Сынып қабырғаларына 100%, 50%, 25% арнайы парақшада жазылады, оқушылар әр сандық пайыздың қасына тоқталып, өзін таразыға салады. Басқа оқушылар(100%) көрсеткендер, ЖАДА аймағында қолдау көрсетеді. | 100%, 50%, 25% көрсеткіштері жазылған парақшалар |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?