Қазақстан халқы Ассамблеясы. Қазақ тілі, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Қазақ тілі | Мектеп | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы: | Қазақстандағы ұлттар достастығы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Қазақстан халқы Ассамблеясы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Қайталау, алдынғы білімді бекіту сабағы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары | 7.О2. Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану. 7.ӘТН2.Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсініп қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Публицистикалық және ресми стильдің айырым белгілерін қайталау. Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің қойылу мәнін түсіндіру, оқушылардың мәтінді мәнерлеп оқу дағдысын арттыру. Барлық оқушылар: Публицистикалық және ресми стильдің айырым белгілерін біледі, логикалық екпіннің қойылу мәнін түсінеді Оқушылардың көбісі: Тәжірибе барысында мәтіндердің стильдік ерекшеліктерін анықтайды, Сөйлеу тіліндегі интонацияның логикалық екпіннің қойылу себебін түсіндіре алады Кейбір оқушылар: Публицистикалық стильмен қатар авторлық стильді байланыстыра алады, мәтінді мәнерлеп оқиды. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дескриптор |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер | Лексикалық минимум Құқық, қоғамдық келісім, мемлекет мүддесі, ұлт өкілдері, ұлыстар, көп ұлтты мемлекет т.б. Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар Менің ойымша, біріншіден, сонымен қатар, қорытындылай келе т.б. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Бірлік – табылмас байлық! Мұғалім оқушылардың өзара қарым-қатынас жасауына жағымды психологиялық ахуал орнатады. Сабақ барысында мұғалім кері байланыс беру арқылы оқушыларға қолдау көрсетеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | 1 мамыр – Қазақстан халықтарының бірлігі күні. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы, құқық негіздері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Мұғалімнің жетелеуші сұрақтары арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды. ОМ мен ЖК танысады.
| Слайд №1-2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 20 мин 10 мин | Оқылымалды тапсырмасы «Сұрақтар алаңы». Оқушылар тақта алдына бір-бірден шығып, қоржын ішіндегі сұрақтарға ауызша жауап береді. Орнында отырған оқушылар айтылған жауаптарды толықтырып отырады.
Мұғалімнің кері байланысы. Оқылым тапсырмасы Оқушылар ұсынылған мәтіндерді оқып, төмендегі кестені толтырады.
Жұмыс нәтижелері тексеріліп, «Бағдаршам» әдісі арқылы өзара бағаланады. Қызыл түс – келіспеймін, сары түс – жауапты толықтырамын, жасыл түс – толықтай келісемін. Оқылымнан кейінгі тапсырма «Диктор» ойыны. Оқушылар берілген мәтіндерден екі-үш сөйлемнен дауыстап оқиды. Интонация, кідіріс, логикалық екпіннің мәнін түсіндіреді. Мұғалімнің сырттай бақылауы, кері байланысы | http://www.halyk-gazeti.kz/index.php?option=com_content&view=article&id=4019:2015-04-30-04-49-15&catid=3:2011-11-18-09-00-35&Itemid=3 Ұлттар достастығы – ұлттық бірлік пен тәуелсіздігімізді нығайту кепілі http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z080000070_ Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы Заң | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс «Плюc,минус» әдісі бойынша ауызша кері баланыс береді
Үйге тапсырма «Бірлік – табылмас байлық!» тақырыбында публицистикалық шағын мақала жазу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау, берілетін уақыт, қолданатын дерек көздеріне байланысты бөліп оқыту. Топта бірлесіп оқыту. | Тапсырмалардың өзара байланысты болуына баса назар аударылады. | Пәнаралық байланыс – Қазақстан тарихы, құқық негіздері. Қазақстан – түрлі ұлыстардың ортақ үйі. Мұғалім оқушылардың өзара қарым-қатынас жаусауына жағымды психолгиялық ахуал орнатады. Сабақ барысында мұғалім кері байланыс беру арқылы оқушыларға қолдау көрсетеді Интерактивті тақта сабақ материалдарын демонстрациялау мақсатында қолданылады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: таңдалған ресурс көздері 2:топтық жұмыс Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: жұптық жұмыс формасын қолдану 2: мәтінді талдау принциптерін анықтау Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Сөз әдебі мен сөйлеу мәнеріне көңіл бөлу |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?