Денсаулық – зор байлық. Қазақ тілі, 7 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бекітілді: ӘБ жетекшісі
Сабақ: Денсаулық – зор байлық | |||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сыныбы 7 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||
Оқу мақсаты | 7Т/А4 Негізгі ойды анықтау | ||||
Сабақ мақсаты | Мәтін тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтау. | ||||
Ресурстар | Флипчарт,маркер | ||||
Бағалау критерийі |
| ||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар түсінеді және сипаттайды... Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Менің байқағаным,... Менің ойымша,... ... деп ойлаймын... Менің дәйегім... | ||||
Осыған дейінгі меңгерілген білім | Денсаулықты сақтау жолдары | ||||
Жоспар | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс - әрекеттер | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 минут | Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен және күтілетін нәтижелермен таныстыру. Алдыңғы сабақта өткендерді еске түсіру. | ||||
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут 10 минут | Сергіту сәті Оқушыларды топқа бөлу. Тақтаға бірнеше тақырыпқа сәкес суреттер ілініп тұрады.Оқушылар назарын тақтаға аударып,сабақ тақырыбына болжам жасалады. «ДЕНСАУЛЫҚ - СУМЕН ЕМДЕУ» тақырыбындағы мәтіннің негізгі ойын дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері үшін мына жұмыс түрі беріледі: •Талқы себепшісі •Белгілеуші •Байланыстырушы •Қорытындылаушы •Суреттеуші сияқты рөлдерді бөліп алып, мәтінді талқылаушы идеясын, тақырыбын айтады, белгілеуші негізгі ой бойынша төрт сұрақ құрастырады, байланыстырушы қазіргі өмірмен байланыстырып, өз өмірінен мысал келтіреді, қорытындылаушы шешім ұсынады, суреттеуші мәтін желісі бойынша сурет салады. Әр бөлім бойынша тапсырма орындалған соң, оқушылар алдында ойларын қорғайды. Қ/б: Оқушылармен бірлесе отырып табыс критерийін ойластыру керек. Оны оқу мақсатына қарай ойластыру керек. Кері байланыс: Тапсырманың сәтті не сәтсіз шыққанын бас бармақ арқылы көрсетуге болады. Ү/Т: Денсаулыққа байланысты мақал-мәтелдер жаттау | Білім беру құндылығы Ашықтық Талқы себепші Белгілеуші Байланыстырушы Қорытындылаушы- Суреттеуші | |||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Бағдаршам Ү/т: қосымша әдебиеттерді қарау |
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | ||
Тапсырмалар жеңілден күрделіге қарай негізделіп құрастырылған.
| Сабақта бағдаршам әдісі, сыни тұрғыда пікір айту арқылы топтық бағалау әдісі қолданылады. | Тарих, қазақ әдебиеті пәні | ||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Бағалау:
№ | Сабақ мақсаты | Жетті | Талпынады | ||||
1. | А | Мәтін тақырыбын анықтай алады; | |||||
2. | В | Сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізгі ойды анықтай алады. | |||||
3. | С | Шығармашылықпен айналысады | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?