Түркі мәдениетінің әлем өркениетіне қосқан үлесі қандай? Қазақ тілі, 7 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ.
Пәні: Қазақ тілі | Мектеп: | ||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||
Сынып: 7 Т1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||
Бөлім | Көшпенділер мәдениеті | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Түркі мәдениетінің әлем өркениетіне қосқан үлесі қандай? | ||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме | 7О2. Мәтіннің стильдік ерекшелігін тану 7Ж1 Жоспар құру | ||||||||
Оқу мақсаттары | 7.О2. Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану. 7Ж1 Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру. | ||||||||
Сабақтың мақсаттары | Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тануиды. Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құрады. | ||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану | ||||||||
Бағалау критерийлері | Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы түсінеді. Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құрады. | ||||||||
Дескрипторлар | -мәтіннің стилін қолданылған тілдік құрал арқылы ажырата алады; -мәтін мазмұнын бүгінгі күн тұрғысындағы көзқараспен сипаттап айтып бере алады. -оқушылар сурет мазмұнын түсінеді. -әңгіме құрылымын біледі. -күрделі жоспар құрады. | ||||||||
Құндылықтарды дарыту | Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; Тәрбие: ата-ана қадірін, отбасы қадірін түсіну. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақстан тарихы, этнография | ||||||||
АКТ-ны қолдану | Интербелсенді тақта | ||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Ауа райы және климаттық өзгерістер | ||||||||
Жоспар | |||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||
Сабақтың басы 5 минут | Сәлемдесу Қызығушылықты ояту/Топқа бөлу Сынып оқушыларын топтастырып отырғызу мақсатында әрбіріне киелі тұмар ұсыну арқылы, сол тұмар ішіндегі жазбаның мән-мағынасына, мәліметімен белгілеріне қарап, бөлу. Мұнда 5 тұлға немесе 5 еңбекке қатысты деректер мен ақпараттар жазылады. (Әбунасыр Әл-Фараби, Махмұт Қашқари, Жүсіп Баласағұн, Қ.А.Йассауи, «Кодекс-Куманикус») Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақ мақсаттарын оқушылардың өзіне айтқызу арқылы айқындау. Дескрипторлармен таныстыру | Үлестірме қағаздар | |||||||
Сабақтың ортасы 20 минут 15 минут | 1-тапсырма. Оқылым /Айтылым. Топтарға аралас стильде жазылған мәтіндер таратылып беріледі. Осы мәтіндерді олар белгілі бір фигура ретінде құрастырып, мәтіннің стилін қолданылған тілдік құралдар арқылы дәлелдеп ажыратады. Мәтіннің мазмұнын айтып береді. «Құрастырмалы пазлдар» ТЖ Дескриптор: -мәтіннің стилін қолданылған тілдік құрал арқылы ажырата алады; -мәтін мазмұнын бүгінгі күн тұрғысындағы көзқараспен сипаттап айтып бере алады. 2-тапсырма. Жазылым. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 1-нұсқа Оқушылар сурет бойынша эссе жазу үшін күрделі жоспар құрады. Дескриптор: -оқушылар сурет мазмұнын түсінеді. -эссе құрылымын біледі. -күрделі жоспар құрады. 2-нұсқа Оқушылар сурет бойынша әңгіме жазу үшін күрделі жоспар құрады. Дескриптор: -оқушылар сурет мазмұнын түсінеді. -әңгіме құрылымын біледі. -күрделі жоспар құрады. | Слайд Үлестірме қағаздар | |||||||
5 минут | Топтарды бағалауға сабақ басындағы киелі тұмар пайдаланылады. Түрлі смайликтерді қолдана отырып, топтар бір-біріне және сабаққа баға береді. | ||||||||
Бағалау | Бағалау критерийлері бойынша бағалау | ||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?